Robte týchto 5 jednoduchých cvičení a môžete sa rozlúčiť s dvojitou bradou!

Dvojitá brada je veľmi nepríjemným estetickým problémom, ktorý súvisí s viacerými faktormi – okrem naberania hmotnosti za ňu môže aj starnutie, ochabovanie svalstva ako strata elasticity pokožky oblasti brady a krku.

Odstrániť dvojitú bradu býva náročné aj potom, ako sa nám podarí schudnúť. Jedinou možnosťou, ako získať svoj vzhľad späť a odstrániť tento problém, je cielené posilňovanie krčných svalov a spolu s nimi aj pokožky. Netreba sa však ničoho obávaťtie najúčinnejšie cviky nie sú nenáročné a v podstate ich môžete robiť kdekoľvek. Postačí niekoľko minút denne a výsledky sa dostavia už o niekoľko týždňov.

1. Čeľuste

Začnite tým, že otvoríte ústa široko, ohýbate spodnú peru dovnútra a zatvárate ústa, keď zatlačíte svoju čeľusť dopredu. Každý krok by mal byť pomalý, aby sa svaly brady správne zapojili do cvičenia. Nechajte svaly oddýchnuť pred tým, než sa presuniete na ďalší cvik. Uvoľnite čeľusť jemným otvorením a zatváraním úst.

3. Dotknite sa nosa

Cvičenie „dotknite sa nosa“ je účinné pri rozšírení svalov brady. Vytiahnete si jazyk a pokúste sa dotýkať svojho nosa. Umiestnite prst pod bradu, aby ste cítili, že svaly sa v tejto polohe vysunú a vyrovnajú.

5. Perfektný ovál

Každý chce dokonalý tvar tváre. Ak chcete trénovať tvár, aby bola viac oválna, vyskúšajte tento tréning. Obráťte hlavu na jednu stranu a zatlačte svoju čeľusť dopredu. Mali by ste byť schopní cítiť rozšírenie svalov čeľuste a krku. Vydržte takto chvíľu. Obráťte hlavu na opačnú stranu a zopakujte.

Ostatné cviky si pozrite vo videu nižšie:

...