Len týchto 6 pohybov v posteli skôr, ako zaspíte – to je všetko: Konečne sa dobre vyspíte a tuk na bruchu spálite ako nič!

Ak pociťujete bolesti chrbtice je najvyšší čas začať túto nemilú situáciu. Máme pre vás perfektné riešenie, špeciálne cviky Jógy pre začiatočníkov. Nejde o obyčajné pohyby, ale o cielený systém polôh, ktoré majú na chrbticu priam zázračný vplyv.

Už po treťom tréningu podľa tohto programu budete cítiť, ako telo počúva, a svaly silnejú. Stanete sa silnejší a budete mať tiež lepší spánok a zregenerované telo. Bolesť, ktorá sa objavuje v dolnej časti chrbta a krku sa skutočne stratila! Neverila som, kým som to sama neskúsila. Tieto cviky sú vhodné pre každého. Na veku nezáleží :-)

jóga

– účinný spôsob, ako schudnúť na bruchu, ale najmä cítiť sa lepšie a konečne sa dobre vyspať. Toto bolo potvrdené všetkými, ktorí ju praktizujú. Svaly veľmi rýchlo posilní, rovnako ako sa zlepší fungovanie vnútorných orgánov a navodí vnútorný pokoj a harmóniu. Nezabudnite, že počas celého cvičenie je najdôležitejšie dýchanie!

1) Pozícia kobry

Ľahnite si na chrbát, položte ruky pod ramená. Nadýchnite sa a zdvihnite telo, narovnajte ruky. Potom sa ohnite v dolnej časti chrbta a v hrudnej oblasti. Vytiahnite krk. V tejto polohe podobnej Kobre zotrvajte 15 až 30 sekúnd.
Pomaly vydýchnite a s výdychom vráťte telo do východiskovej polohy. Opakujte tento cvik 5 krát. Medzi jednotlivými cvikmi si dajte 15 sekundovou pauzu. Ak máte žalúdočný vred, herniu alebo poranenia chrbta, potom tento cvik pre istotu nerobte

 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2) Pozícia člna

Ľahnite si na brucho, pokrčte kolená a zdvihnite nohy. Držte ruky za chrbtom a uchopte členky. Maximálne skrúťte chrbát, zdvihnite panvu a hrudník. Pokúste sa udržať túto pozíciu 15 až 30 sekúnd. Počas toho normálne dýchajte.
Potom počas výdychu sa vracajte do pôvodnej polohy. Opakujte tento cvik 5 krát. Medzi cviky relaxujte približne 15 sekúnd.

 

3) Doska

Dlane by mali byť priamo pod ramenami. Trup, zadok a nohy by mali vytvoriť priamku. Panva nie je previsnutá a neprehýba sa v páse. Stiahnite brušné svaly.Vydržte tak dlho, ako dokážete. Najefektívnejšie ppozícia pri spaľovaní brušného tuku.

 

4) Vietor

Ľahnite si na chrbát a relaxujte. Pritiahnite kolená k telu a chodidlá uchopte rukami.  Držte pozíciu 60 a ž 90 sekúnd. Počas toho zhlboka dýchajte. Potom pomaly vydychujte a uvoľnite kolená. Postupne sa vráťte do východiskovej polohy. Opakujte cvik 5 krát s 15 sekundovými relaxačnými prestávkami.

 

5) Luk

Ľahnite si na chrbát a položte ruky pozdĺž tela. Nadýchnite sa a pomaly zdvihnite nohy rovno hore. Zdvihnite telo a pokúste sa rukami dotknúť nohou. Vydržte v pozícii 15 sekúnd.

Bonus: Pozícia ryby

Ľahnite si na chrbát. Položte si ruky pod boky. Pomaly zdvíhajte hrudník hore, zakloňte hlavu dozadu. Dýchajte rovnomerne. Pomaly sa vráťte dole.

Po tomto cvičení sa budete cítiť ako znovuzrodení. Svalové kŕče a bolesti spôsobené únavou a prepracovaním zmizne, chrbtica je vyrovaná. Krk sa uvoľní a zlepší sa prietok krvi do mozgu. Koniec bolestiam hlavy a poruchám spánku!

jóga

 

Vďaka pravidelnému cvičeniu už čoskoro uvidíte výsledky!

zdroj: takprosto cc