Zabunite na burinu na chodníku: Tieto riešenia by mal vidieť každý, koho už nebaví každý rok čistiť terasu a chodníky!

Ak nechcete vytrhávať burinu v škárach na chodníku, máme pre vás pár skvelých nápadov, ktoré vám ušetria kopec námahy a vyzerajú výborne. Neváhajte a inšpirujte sa!

Ak nechcete vytrhávať burinu v škárach na chodníku, máme pre vás pár skvelých nápadov, ktoré vám ušetria kopec námahy a vyzerajú výborne. Neváhajte a inšpirujte sa!

Tekutá škárovacia malta

Jednotná hmota sa krásne rozleje do škár a vyplní ich. Je vodotesná, odolná a nemusíte sa obávať, že cez ňu prerastie nenávidená burina a tráva.

Ako postupovať?

Najskôr chodník umyjeme, ideálne vapkou

Potom si namiešame zmes podľa návodu na obale.

...

Teraz ju roztrieme po povrchu chodníka.

Necháme pôsobiť podľa inštrukcií na obale a následne zmyjeme vodou.

Takto vyzerá výsledok.

Video:

Keď už burina na chodníku je pomôže kremičitý piesok

Najskôr je potrebný náročný no nevyhnutný proces odstraňovania buriny (ak sa chystáte dlažbu ešte len pokladať, tento proces sa vás samozrejme netýka). Na prácu si môžete zadovážiť špeciálny stroj s pevnou kefou na odstránenie buriny v škárach. Výhodou tohto stroja je aj to, že dlažbu perfektne očistil od nánosu prachu a nečistôt.

Na niektorých miestach však bolo nutné odstrániť burinu a trávu ručne, pomocou plečky.

V čom spočíva účinok?

Keď bol povrch zbavený buriny, vtedy prichádza na radu skutočný zázrak. Namiesto obyčajného piesku použite polymérový piesok (kremičitý piesok) – má podobnú štruktúru ako bežný piesok, ale na rozdiel od neho sa v škárkach akoby „zlepí“ a drží tak pevne, že burine neposkytne žiaden priestor pre rast.  Navyše, obsahuje látky, ktoré burine neprospievajú a nedokáže v ňom rásť. Navyše, tento piesok drží na mieste a nevyplavuje sa ani počas silných lejakov.

Dlažba po troch rokoch

Títo ľudia vysadili do škár zeleň – vyzerá to naozaj krásne!

Bojovať každý rok s burinou a trávou, ktorá sa vždy nejakým zázrakom dostane medzi záhradnú dlažbu? Títo ľudia to vyriešili celkom inak, ako by ste čakali – trávu si tam vsadili  zámerne. Tento nápad by sa na prvý dojem mohol zdať ako úplne bláznovstvo, no nie je to tak. Napokon spokojní majitelia takýchto chodníkov a príjazdových ciest si nevedia vynachváliť. Chodník jednoducho z času na čas pokosia ako zvyšok záhrady, navyše, takto upravený povrch má omnoho lepšie tepelné vlastnosti – nie je rozhorúčený ako klasická dlažba, kedže tráva ako aj mach je výborný regulátor teploty. Tiež sa nemusia trápiť so zametaním a prachom – zelená plocha sa o všetko postará. A navyše, vyzerá to perfektne, čo poviete?