Je lacný a ani sa vám nesnívalo, čo všetko dokáže: Tento olej mi pred rokmi poradila mama, dodnes som za to vďačná!

Tento olej je naozajstný zázrak pre zdravie a krásu. V drogériách a lekárňach existuje veľa produktov, ktoré  sľubujú, že zlepšia stav pokožky a vlasov. Ich ceny však  niekedy spôsobujú doslova závraty. Preto vám odporúčame jednoduché a rokmi osvedčené riešenie – ricínový olej. Jeho cena je okolo 3-4 Eurá, ale dokáže skutočné zázraky – jedna fľaštička mi vydrží celý rok. Mne tento olej poradila mamina už pred rokmi a som je za to veľmi vďačná dodnes. :)

1. Urýchľuje rast vlasov

Na prsty naneste trochu oleja a potom ho aplikujte na pokožku hlavy. Túto metódu zopakujte dvakrát týždenne. Po mesiaci by ste si mali všimnúť, že vaše vlasy rastú oveľa rýchlejšie a menej vypadávajú.

2. Odstraňuje vrásky

Zbaví vás mimických vrások. Vzhľadom na to, že olej má zvlhčujúce a zmäkčujúce účinky, vaše vrásky budú omnoho plytšie a pokožka bude vyživená a omladená.

3. Posilňuje nechty

Máte slabé a krehké nechty? Použite starú zubnú kefku (nezabudnite ju najprv vyčistiť), aplikujte na ňu trochu ricínového oleja a pretrite s ním nechty. V dôsledku toho budú posilnené a menej lámavé. Tiež vám omoho rýchlejšie porastú

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

4. Zjemňuje pokožku na pätách

Máte tvrdé päty a pemza a krémy nepomáhajú? Namažte ich ricínovým olejom. Účinok bude okamžitý.

Na kŕčové žily

Masáž nôh ricínovým olejom pôsobí ako účinná prevencia a pomoc proti kŕčovým žilám. Po masáži si ešte nohy nechajte vyložené aspoň 15 minút.

Tajomstvo krásnych orchideí

Ak chcete kvitla bohatšie a kvety boli väčšie, krajšie a boli ešte sýtejšie, potrebujete pre ňu namiešať životobudič z ricínového oleja. Na jeho prípravu vezmeme 1,5 l plastovú fľašu naplnenú prevarenou vodou izbovej teploty a pridáme 1 lyžičku tohto oleja. Potom zatvoríme a starostlivo pretrepeme, olej by sa mal rozpadnúť na menšie čiastočky a čo najviac premiešať s vodou. Vody musí byť minimálne 1,5 litra – nie menej. Orchideu sledujeme a dáme jej túto zmes namiesto klasickej zálievky vtedy, keď vyženie púčiky. Ricínový olej som predtým používala proti vypadávaniu vlasov a skutočne mi pomohol. A rovnako ako na vlasy – sú silnejšie, krajšie a nevypadávajú, funguje tento olej aj na kvety. Okrem orchidei môžete používať aj na iné kvitnúce rastliny. Ak kvitnú raz za rok, použijeme toto hnojivo len raz – pred kvitnutím, ak celý rok, používame raz za mesiac, alebo pred obdobím kvitnutia. Mne to pomohlo ku krásnym orchideám, odporúčam.