Už žiadne bolesti nôh: Kúpeľ s rozmarínom a hrubozrnnou soľou pôsobí ako dokonalá relaxácia!

Vyskúšajte tento relaxačný kúpeľ pre vaše unavené nohy podľa návodu na portáli curapelanatureza. Základom je rozmarín a hrubozrnná soľ, ktorá vašim nohám po náročnom dni poskytne presne to, čo potrebujú. Tento kúpeľ sa odporúča ľuďom, ktorí majú pocit ťažkých a unavených nôh, stoja veľa hodín denne, nosia nekomfortnú obuv alebo nachodia denne veľkú vzdialenosť.

Ponorením nôh do tohto relaxačného kúpeľa obnovíte svoju emocionálnu rovnováhu a energiu…

Zmierňuje opuchy nôh

Tento kúpeľ zmierňuje bolesti svalov a aktivuje krvný obeh. Týmto spôsobom znižuje hromadenie tekutín, ktoré spôsobujú opuchy a nepríjemné pocity.

Pomáha relaxovať a odbúravať stres

Vzhľadom na každodenný zhon je prirodzené, že vaša úroveň stresu môže byť vysoká. Preto je kúpeľ nôh vynikajúcou metódou na relaxáciu, obnovenie energie a udržanie regulovaného krvného obehu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Úľava pre celé telo

Naše chodidlá majú približne 70 000 nervových zakončení, ktoré sú spojené s telesnými orgánmi. Preto relaxácia ovplyvňuje všeobecnú pohodu, ako aj liečbu bolesti a úrazov v týchto častiach tela. Existuje niekoľko spôsobov, ako pripraviť kúpeľ nôh, pretože existuje aj niekoľko kombinácií vhodných prísad, ktoré podporia všetky hore uvedené výhody.

Odvar z rozmarínu a hrubozrnnej soli

Zloženie:

2 litre vody

6 vetvičiek čerstvého rozmarínu

5 lyžíc hrubozrnnej soli

Postup:

Vodu nechajte zovrieť, nalejte ju do lavóra a vložte do nej vetvičky rozmarínu. Nechajte ich 10 minút lúhovať. Potom pridajte soľ, nechajte ju rozpustiť a keď je teplota znesiteľná, vložte nohy do pripraveného kúpeľa. Relaxujte až kým voda nezačne chladnúť.

Upozornenie: Hoci je tento kúpeľ veľmi povzbudzujúci a príjemný, ľudia s hypertenziou, onkologickí pacienti a tehotné ženy by sa mu mali vyhnúť. 

Výhody rozmarínu

Rozmarín pomáha navrátiť stratenú energiu, uvoľňuje telo i myseľ. Táto bylina pomáha pri liečbe depresií, trvalých stavov únavy a emocionálnych problémov.

Rozmarín obsahuje látky, ktoré majú protizápalové účinky a pomáhajú zmierňovať bolesti svalov, napätie, reumatizmus, bolesti hlavy, artritídu a osteoartritídu. Stimuluje obehový systém a bojuje proti únave a zápalom dutín.

Výhody hrubozrnnej soli

Hrubozrnná soľ je lacná, ľahko dostupná a prináša nášmu telu množstvo výhod:

– stimuluje krvný obeh

– pomáha zmierňovať stres a napätie

– pomáha hojiť otlaky

– uvoľňuje napätie, bolesti svalov a kĺbov

– zmierňuje artritídu a reumu

– zmierňuje únavu a poskytuje úľavu pre boľavé nohy

– pomáha hojiť zranenia

Táto terapia je účinná, jednoduchá a lacná, takže bude pre vás len prínosom!

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay