Zabudnite na plomby a boľavé ďasná: Najsilnejší liek na regeneráciu zubov máte priamo pod nosom!

Ak máte zubný kaz, nemusíte hneď ponáhľať dať si ho zaplombovať, ale môžete sa pokúsiť zub regenerovať. Samozrejme, kaz sa nedá celkom odstrániť, ale môžete zastaviť jeho rozpínanie a posilniť zubnú sklovinu. Samozrejme, zásadou číslo jeden je pravidelná hygiena avšak existuje absolútne zázračná pomoc z prírody, o ktorej tuší len málokto. Nejde pritom o žiadnu novinku, toto používali naše prababičky dávno predtým, ako začali ordinovať zubné ambulancie. Oplatí sa skúsiť!

2 veci, ktoré dokážu divy – a máte ich úplne zadarmo!

Potrebujete iba dve veci: koreň kostihoja a škrupiny z domácich vajec. Škrupiny sa používajú preto, že obsahujú až 27 minerálov a veľa vápnika, ktorý je na regeneráciu zubov nevyhnutný. Zloženie vaječných škrupín sa vlastne veľmi podobá zloženie zubov a kostí. Koreň kostihoja je pre ústnu dutinu zázračný preto, že urýchľuje rast zubného tkaniva, posilňuje ho a lieči ochorenia ďasien.

Ako ich pre regeneráciu zubov používať?

Keď si chcete regenerovať zuby, mali by ste zjesť jednu škrupinu organického vajcia denne. Najjednoduchšie je pripraviť si zo škrupín kalciový prášok, alebo dokonca kalciové tabletky. Je to úplne jednoduché a stačí lyžička denne – pridaná napríklad do kávy alebo jogurtu a máte postarané o vápnik a vitamíny v tej našistejšej podobe. Návod, ako si škrupiny upraviť nájdete TU.

Tento doplnok stravy kupujeme za drahé peniaze v lekárni, pritom ho denne vyhadzujeme do koša!

Zuby a ďasná potrebujú aj koreň kostihoja. Koreň môže byť čerstvý alebo sušený – ak je sušený, mierne ho povarte asi 10 minút, aby sa rehydratoval. Potom rozmixujte asi 2,5 cm koreňa s pár lyžicami vody, aby vznikla tekutá zmes. Tú prevalcujeme v ústach a medzi zubami asi 15-20 minút. Potom vypľujeme.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ak budete používať koreň kostihoja týmto spôsobom raz denne, pravdepodobne v priebehu pár týždňov uvidíte výsledky. Mnohé kazy sa týmto spôsobom môžu v priebehu pár týždňov zlepšiť – prestanú sa rozširovať a mala by zmiznúť aj bolesť. A najlepšie na tom je, že keď sa zuby uzdraví, nemusíte utekať k zubárovi a dať si na zvyšok života do úst plomby.

Poznámky: koreň kostihoja môže klásť vyššie nároky na pečeň, takže kto má problémy s pečeňou, mal by sa mu vyhnúť. Až sa vaše zuby zregenerujú, mali by ste kostihoj prestať užívať, aby ste to neprehnali.