V obchodoch sa minuli antibakteriálne čističe: Takto jendoducho si ich vyrobíte doma a ochránia vás rovnako, ako tie z obchodu!

Najlepšie recepty na domáce dezinfekčné prostriedky, ktoré si viete rýchlo a jednoducho vyrobiť.

V obchodoch a lekáraňach v týchto dňoch zúfalo chýba akákoľvek dezinfekcia a preto si musíme v týchto dňoch pomôcť, ako vieme. Pripravili sme pre vás recepty, ako si vyrobiť domáce dezinfekčné prostriedy do bytu aj auta. Ich výroba je jednoduchá a zvládne ju každý. Okrem antibakteriálneho účinku aj skvele vyčistí rôzne povrchy a zanecháva lesk. Navyše, neobsahuje žiadne chemikálie, takže ju môžete používať aj tam, kde sú malé deti.

Najjednoduchšia rýchla zmes na deznfekciu z 3 prísad

Tento domáci prípravok, vyčistí mikroorganizmy a iné nečistoty na akomkoľvek povrchu v domácnosti aj v záhrade. Navyše vás iste poteší, že vám jeho výroba zaberie maximálne päť minút a budete potrebovať len dve ingrediencie.

Ja ju používam na povrchy v kúpeľni, kuchyni, na kľučky aj klávensice na počítačoch.

Namiešanú zmes v rozprašovači uchovávajte tak, aby sa k nej nedostali malé deti…

...

Potrebujeme:

100 ml peroxidu vodíka

10 kvapiek prírodného citrónového alebo limetkového esenciálneho oleja – tie pôsbia proti sezónnym vírusom a likvidujú aj baktérie (môžete použiť aj pár kvapiek tea tree oleja, ktorý účinkuje aj proti plesniam)

1 fľašku s rozprašovačom

Postup:

Všetko nalejte do fľašky a pretrepte. Už len stačí nastriekať na plochy, ktoré chcete vydezinfkovať a zotrieť papierovou utierkou alebo handričkou..

Dezinfekcia, ktorá dokonale vyčistí a zenacháva lesk

Čo potrebujeme?

Fľašu s rozprašovačom

1 diel prevarenej vody

1 diel bieleho octu

1 diel alpy alebo alkoholu (potrebujeme čo najviac percentný alkohol)

1 vetvičku rozmarínu (je výborný na dezinfekciu) – ak nemáte môžete inú bylinku, prípadne vynechať

Kôru z citróna (je dôležité použiť len povrchovú časť bez bielej časti)

Ako postupovať?

Vo fľaši zmiešame všetky prísady. Necháme pár hodín odležať, aby sa z rastlinky a citrónovej šupky dostatočne uvoľnili silice. Táto dezinfekcia je vynikajúca v tom, že okrem dezinfekcie a príjemnej vône aj skvele vyčistí rôzne povrchy.

Ja ju používam v domácnosti – na dezifekciu kľučiek, kuchyne, kúpeľne, ale zároveň aj na čistenie. Navyše, je skvelá aj auta, hlavne ak sa presúvate vo vozidle viacerí, prípadne ste niekoho viezli v aute, alebo jednoducho chcete mať istotu, že všetko máte dokonale vydezinfikované a čisté.

2 návody na antibakteriálne dezinfekčné obrúsky

Nápad na rýchle domáce antibakteriálne, dezinfekčné obrúsky, ktoré môžete mať stále pri sebe. Výroba je jednoduchá a verím, že v núzi pomôžu aj vám, aby ste sa cítili bezpečnejšie. Samozrejme nezabúdam ani na rúško a ochranné rukavice.

Zobrala som obyčajné vlhčené obrúsky a starú dobrú alpu. Obrúsky som nechala nasiknuť alpu a vložila ich späť do balenia, aby ostali stále vlhké. Keď potrebujem, jednoducho vyberieme a pretriem si ruky, alebo rôzny povrchy, ktoré by mohli byť infikované. Keďže v obchodoch už dezinfekciu nezoženiete, musíme si pomôcť ako môžeme.

Za tento tip ďakujeme Majke

2. recept na deinfekčené obrúsky, ktoré vyrobíte z obyčajných papierových obrúskov

Potrebujeme:

  • rolku kuchynských papierových utierok (najlepšie pevné trojvrstvové)
  • väčšiu uzatvárateľnú nádobu z plastu alebo skla, do ktorej sa vojde polovica rolky papierových utierok
  • 200 ml prevarenej teplej vody
  • 2 lyžice tekutého mydla
  • pár kvapiek tea tree oleja (voliteľné)
  • 200 ml Alpy, alkoholu z lekárne, alebo iného alkoholu, ktorý má aspoň 60 %

Postup:

Do uzatvárateľnej nádoby vložte voliteľné množstvo natrhaných kuchynských obrúskov. V miske vedľa zmiešajte zvyšné potreby. Pripraveným roztokom zalejte papierové utierky v nádobe. Nechajte dobre nasiaknuť a môžete používať.