Zabudnite na lieky z lekárne a namiešajte si rakytník s medom: Chrípka a prechladnutie sa vám budú na kilometre vyhýbať!

Túto kombináciu proti chorobám sa oplatí poznať.

Rakytník obsahuje 10-krát viac vitamínu C ako citrusové plody a 2-krát viac ako známe čučoriedky. Obsahuje tiež ďalšie vitamíny a minerály, ako sú: A, B1, B2, B6, B9, E, F, K, O, beta karotén, celulóza, fosfor, draslík, železo, vápnik, horčík. Vďaka jeho konzumácii sa vám bude chrípka a prechladnutie vyhýbať na kilometre a posilníte si celkové zdravie. Pôsobí tiež povzbudivo pri psychickej, či fyzickej záťaži a preto sa odporúča aj študentom v období skúšok.

Med je overený prírodný liek na množstvo zdravotných ťažkostí. Odporúča sa na posilnenie imunitného systému, pomáha pri liečbe respiračných chorôb a prechladnutia, reguluje endokrinný systém, pôsobí ako prevencia proti infarktu. Zároveň má antibakteriálny, bakteriostatický a hojivý účinok. Osvedčil sa tiež pri podpornej liečbe pečene, tráviaceho traktu a krvi.

Postup na prípravu medicíny z rakytníka a medu

Do 800 ml pohár pridajte 500 g rozdrveného rakytníka a 500 g medu. Zmiešajte a konzumujte každé ráno 1 lyžičku. Takto pripravenú medicínu môžete uchovať v chladničke po dobu 3 týždňov v uzavretej nádobe. Výborná prevencia a pomoc pri liečbe chorôb.

Účinky rakytníkového oleja

V rakytníkovom oleji nájdeme veľké množstvo vitamínu E, ktorého účinok predlžuje životnosť buniek a spomaľuje ich starnutie. Vitamín E podporuje a urýchľuje hojenie rán. Rakytník bojuje tiež proti voľným radikálom a látkam, ktoré v tele môžu spustiť rakovinové procesy.

...

Na čo všetko plody rakytníka alebo olej z neho pomáha?

  • pri ekzémoch, lupienky či akné,
  • na chrípku a zápalové ochorenia,
  • pri preležaninách
  • ako prevencia proti vzniku nádorov
  • proti ateroskleróze (ochorenia tepien)
  • obsahuje látku, z ktorej vznika hormón dobre nálady – serotonín
  • pomoc pri infekciách horných dýchacích ciest
  • zlepšuje imunitu
  • pomáha pri strese, vyčerpaní
  • Hlboko pôsobí proti bolesti a zápalu kĺbov, kostí a svalov

 

Olej proti vypadávaniu vlasov

Olej som vyrobila intuitívne – rozmačkala som bobuľky a zaliala jedlým olejom (za studena lisovaným), nechala 3 týždne stáť, dvakrát denne som pohárom potriasla. Potom som to precedila do fľaše a začala užívať. Je takej kyslastej chuti, čo zmierni tú mastnotu, bez problémov sa to dá vypiť.

Olej zo sušených plodov rakytníka

Pomelte suché plody v mlynčeku na kávu vysypte do vysypte do smaltovanej, alebo sklenenej nádoby a zalejte rastlinným olejo zohriatym do 40-50 stupňov.

Olej by mal prekrývať prášok o cca 0,5 cm.

Nádobu s olejom dáme na tmavé miesto na 5-6 dní a necháme odstáť pri občasnom premiešaní.

Potom olej zlejeme a zalejeme novú dávku prášku a postup zopakujeme.

Scedíme a odložíme do chladničky.

za tip ďakujeme pani Majke C.

Rakytníkový olej je skvelý na všetky typy vlasov aj vlasovej pokožky. Vlasy skvele vyživí, zregeneruje, stimuluje ich rast, ale zbytočne je nezamastí ani nezaťaží. Vďaka protizápalovým účinkom je výborný aj na problematickú pokožku hlavy, ktorú neustále trápi nejaké to podráždenie a svrbenie. Navyše si rakytníkový olej dokáže poradiť aj s lupinami.

Recept na rakytníkový sirup