Sú vám obľúbené rifle malé, dlhé, alebo príliš veľké? Nemusíte utekať ku krajčírke – 15 minút a sadnú ako uliate!

Nájsť správne rifle, ktoré perfektne sedia na našu postavu je niekedy poriadna fuška. keď sa nám to však raz podarí, chceli by sme, aby vydržali čo najdlhšie. Prinášame vám perfektné nápad, ako si upraviť rifle, ktoré sú vám malé, príliš dlhé, alebo jednoducho také, ktoré dobre nesedia. Takto môžete vytiahnuť zo skrine aj kúsky, ktoré už dávno nenosíte!

Ako skrátiť rifle za 15 minút?

Jednoduchšie to už nejde: Ako perfektne skrátiť rifle za 15 minút?

Už sa vám niekedy stalo, že ste si kúpili rifle, ktoré vám sadli ako uliate? Ak áno, ste šťastný človek. Vo väčšine prípadov je totiž nutná aspoň minimálna úprava – skrátenie. Kupovanie riflí sa preto väčšine z nás spája so zbytočným stresom a hľadaním možností, ako nový kus oblečenia dotiahnuť do dokonalosti.

Väčšinou zverujeme úpravu do rúk profesionálov, alebo šikovných kamarátov či známych. Dnes vám ukážeme, že upraviť dĺžku vašich nových riflových nohavíc nemusí byť vôbec také komplikované, ako sa na prvý pohľad môže zdať. S naším jednoduchým fotopostupom to zvládnete v pohodlí domova už za 15 minút!

Potrebujeme:

Nožnice

Šijací stroj

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Niť

Špendlíky

Postup:

Na nohaviciach si vyznačíme dĺžku, na ktorú by mali byť skrátené. Potom zahneme okraj nohavíc tak, aby vonkajší lem siahal kúsok nad vyznačenú hranicu a prišpendlíkujeme.

Zašijeme tesne pod pôvodným lemom.

Zvyšnú časť látky jednoducho odstrihneme.

Lem pretočíme späť, prežehlíme a práca je hotová!

zdroj: doityourself

Keď sú rifle malé

Pokiaľ nohavice nie sú elastické, stačí pribrať niekoľko gramov v páse a už ich nezapnete. S týmto problémom sa asi najčastejšie stretávajú budúce mamičky, ktorým sa postava mení doslova z týždňa na týždeň a stále ťažšie hľadajú nohavice, ktoré sú pohodlné na nosenie.

 

4098155-sub-buzz-32677-1467912442-3-1470047658-650-e9f2db9452-1470155679

Ukážeme vám skvelý tip, ako si obľúbené nohavice prispôsobiť tak, aby vám sedeli a boli pohodlné aj keď priberiete nejaké to kilo. Túto premenu zvládnete doma aj vy a nemusíte kupovať nové nohavice, ani hľadať pomoc u krajčírky.

Potrebujeme:

Rifle

Kúsok elastickej látky

Nožnice

Pomôcky na šitie alebo šijací stroj

Foto postup:

Cutting-Jean-Pockets

Maternity-Jeans-Hack

Fitting-Elastic-Pockets

Sewing-Elastic-Pockets

Final-Maternity-Jeans

Aby rifle dokonale sadili na všetkých partiách – keď odstávajú, alebo sú vám veľké!

Ako na to?

Rifle si oblečte naopak. Len vtedy, keď ich máte priamo na tele viete perfektne určiť, kde treba ubrať a kde vám naopak pôvodný tvar vyhovuje.

Okolo bočnej línie si pomocou špendlíčkom naznačte, koľko látky je potrebné odobrať – niekedy budete potrebovať ubrať viac, niekde naopak menej – táto línia obkresľuje vaše stehná. Vďaka tomu, že presne kopíruje vašu postavu, budete vyzerať v nohaviciach lepšie, akoby boli šité priamo na vás!

Akonáhle sa dostanete do oblasti kolien, mali by ste postupne dosiahnuť to, aby ste sa napojili do dôvodnej línie – na pôvodný bočný lem nohavíc (teda ak nechcete rifle zúžiť aj pod kolenami, v takom prípade môžete pokračovať až nadol). My sme však chceli zúžiť len oblasť stehien, preto sme sa pod kolenami napojili na pôvodný lem.

Potom jednoducho zošijeme na naznačenej línii a máme rifle, ktoré sedia perfektne.

zdroj: pleatsandruffles