V zime si to nebudete vedieť vynachváliť: Moja rada proti zahmlievaniu okien – natrite tým aj stierače a sklo na aute, ráno nebudú zamrznuté! 

Toto používam už roky proti zahmlievaniu okien a zrkadiel: Stačí pretrieť a sklo nezamrzne, ani sa nebude zahmlievať, 

My sme mali vždy problém so zahmlievaním okien hlavne na chate – išlo o staršiu stavbu a vždy, keď bola vonku vyššia vlhkosť, alebo nízka teplota, mali sme okná zahmlené a namiesto krásneho výhľadu sme tak nevideli nič. Poradím skvelý tip, ktorý sa u nás veľmi osvedčil a používam ho aj doma, hlavne v kúpeľni na zrkadlá. Nedá to žiadnu prácu a navyše – a to je veľké lákadlo – okná aj zrkadlá ostanú dlhšie čisté a bez usadeného prachu.

Ako na to?

Možno ste už o ňom počuli a možno nie, ale všetko, čo potrebujete je obyčajný glycerínu (alebo glycerínové mydlo) – kúpite ho v drogérii aj v lekárni, ide o netoxickú látku bez vône a farby (používa sa v kozmetike). Takže, všetko, čo treba urobiť, je pridať pár kvapiek glycerínu do vody, keď pôjde umývať okná alebo zrkadlá – dobre pretrite a nechajte pôsobiť. Glycerín spôsobí, že okno sa nebude zahmlievať, nezamrzne vám a pomôže to perfektne aj na zrkadlá. Zároveň glycerín odpudzuje prach a kvapky vody, okno tak ostane dlhšie čisté. Platí to samozrejme aj o zrkadlách.

Okná v aute

Môj manžel nedá na glycerín dopustiť aj pokiaľ ide o naše auto. Naše má už 11 rokov a bol občas naozaj veľký problém so zahmlievaním okien. Stačí ak použijete glycerínové mydlielko alebo glycerín – rozpustíte vo vode a pretriete okná. Okrem zahmlievania to pomáha aj proti zamŕzaniu okien. Muž glycerínom potiera aj gumičky na stieračoch a vo dverách, aby neprimrzli. Keď nie sú mrazy -20, tak to skutočne pomáha. Odporúčam.

Glycerínom ošetrujem aj gumičky (tesnenie) na chladničke, dlhšie vám vydržia v dobrom stave!

...

Majka C.