Keď idem siať mrkvu, vždy sa držím tejto rady od mojej starkej: Už roky mám takú úrodu, že mi ju chodia obdivovať všetci susedia!

Dobrý deň, rada by som vám poradila moju metódu pre bohatú úrodu mrkvy, tak, aby sa vám uchytilo čo najviac semienok a plody boli väčšie a silnejšie.

Dobrý deň, rada by som vám poradila moju metódu pre bohatú úrodu mrkvy, tak, aby sa vám uchytilo čo najviac semienok a plody boli väčšie a silnejšie. Je to jednoduché a mám overené, že to funguje výborne. Tento nápad mám ešte od mojej starkej, ktorá si celý život dokázala dospestovať  vlastné potraviny.

Ako na to?

Vždy 10-12 dní pred zasiatím semien mrkvy do riadku, jednoducho zaviažeme semienka do kúska handričky, alebo kúska látky (tak, aby nám z nej nevypadli)a vložíme do vlhkej zeme (používam na to klasickú ostrú lopatku na sadenie).  Počas tohoto obdobia sa éterické oleje uzamknú vo vnútri semien a tie nevyklíčia. Babička vždy vravievala, že semienka takto naberajú silu.  Po asi 10 dňoch môžeme semienka vybrať zo zeme – budú už „nafúknuté“, veľké, takmer vyklíčené. Teraz semienka nasypeme do misky a pridáme k nim obyčajný škrob (zemiakový) – premiešame, kým sa semienka neprestanú lepiť na prsty (takto ich zároveň budete krásne vidieť počas sadenia).

Potom sadíme ako zvyčajne, ak je zem príliš suchá – pred sadením ju polejem, ale vždy počkám, kým sa voda stratí v zemi. Potom v pravidelných intervaloch sadíme semienka do pôdy. Mrkva vychádza asi 3-5 dní po zasiati! Počas tohoto obdobia nezavlažujte, pretože tak sa vám zhora vytvorí na pôde kôra a semienka cez ňu nebudú vedieť preniknúť. To je všetko. prajem bohatú úrodu!

Miriama H.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.