Táto rada mi pomohlo konečne lepšie spať a nebuntošiť celé noci: Stačí zmiešať, dať pod jazyk a spíte ako bábätko!

Rada od čitateľky Mirky na nespavosť. Jej pomohla a možno sa bude hodiť aj vám!

Dobrý deň, rada by som sa podelila o môj trik ako na nespavosť. Čím som staršia, tým horšie spím a budím sa v nie veľmi dobrej kondícii a nálade. Lekár mi poradil viac pohybu, ale ani fyzická únava mi spánok nepriniesla a lieky na spanie sú u mňa posledná možnosť. Tak som skúšala, hľadala a rada sa podelím s tým, čo mi zabralo a dúfam, že to aj vydrží. Poradila mi to kamarátka a odporúčam aj vám. Stačí, ak zmiešate himalájsku soľ s medom. Soľ som kúpila v lekárni – je dôležité, aby išlo o pravú soľ a med som si kúpila na trhu od slovenského včelára.

Ako na to?

Zmiešajte 5 lyžičiek medu s 1 – 2 lyžičkami himalájskej soli a trochu z tejto zmesi si dajte každý večer pred spaním pod jazyk. Mne to zafungovalo a odvtedy takto chodím spať pravidelne.

Kamarátka používa himalájsku soľ aj proti migréne: ja našťastie migrénu nemám, ale tento recept sa vraj oplatí vyskúšať: 2 lyžičky soli, 3 lyžičky citrónovej šťavy a 150 ml teplej vody. Jednoducho vypite.

Milka H.

Prečo je himalájska soľ prospešná pre zdravie?

Himalájska soľ obsahuje 84 minerálnych látok a stopových prvkov. Čo je dôležité, obsahuje magnézium v ľahko vstrebateľnej forme, ktoré sa rýchlo dostáva do organizmu. Keď himalájsku soľ rozpustíte už v ústach (pod jazykom), enzým lyzozým sa postará o tom, aby sa spotrebné látky dostali rýchlo do krvného obehu a mohli začať pôsobiť na nervový systém. Magnézium preukázateľne znižuje hladinu stresového hormónu a mozog tak môže dosiahnuť hlboký spánok. Rovnako boli vedecky preukázané pozitívne účinky medu na kvalitu spánku. Najvýraznejšie ovplyvňuje melatonín – teda hormón zodpovedný za zdravý spánok.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.