Vďaka rade pani z kvetinárstva bude mať orchidea väčšie a krajšie kvety, ako kedykoľvek predtým: Už ich mám pár rokov a nikdy neboli takto obsypané!

Moja kamarátka ma upodozrieva, že moja orchidea kvitne už tak dlho, že musí byť umelá!

Ako dlho kvitne vaša orchidea? Tú moju kamarátka už upodozrieva, že je umelá, kvitne celé mesiace a kvetov má toľko, že by som sa za ňu nemusela hanbiť ani na výstave. Túto radu mi poradila pani z kvetinárstva, kde som ju pred rokmi kúpila. Kúpila som ju samozrejme rozkvitnú a krásnu, pani mi však poradila, čo treba robiť keď prvýkrát odkvitne a budem ju chcieť nabudiť na ešte krajšie a dlhšie kvitnutie.

Tajomstvo je v špeciálnom dressingu

Tak tomuto prípravku hovorila pani kvetinárka, tak som si osvojila aj ja :-). Našťastie pre nás, jeho príprava je skutočne jednoduchá. Takže, ak chcete kvitla bohatšie a kvety boli väčšie, krajšie a boli ešte sýtejšie, potrebujete pre ňu namiešať životobudič z ricínového oleja. Na jeho prípravu vezmeme 1,5 l plastovú fľašu naplnenú prevarenou vodou izbovej teploty a pridáme 1 lyžičku tohto oleja. Potom zatvoríme a starostlivo pretrepeme, olej by sa mal rozpadnúť na menšie čiastočky a čo najviac premiešať s vodou. Vody musí byť minimálne 1,5 litra – nie menej. Orchideu sledujeme a dáme jej túto zmes namiesto klasickej zálievky vtedy, keď vyženie púčiky. Ricínový olej som predtým používala proti vypadávaniu vlasov a skutočne mi pomohol. A rovnako ako na vlasy – sú silnejšie, krajšie a nevypadávajú, funguje tento olej aj na kvety. Okrem orchidei môžete používať aj na iné kvitnúce rastliny. Ak kvitnú raz za rok, použijeme toto hnojivo len raz – pred kvitnutím, ak celý rok, používame raz za mesiac, alebo pred obdobím kvitnutia. Mne to pomohlo ku krásnym orchideám, odporúčam.

A ešte jedna vec – tento olej sa mi osvedčil aj proti krtkom v záhrade. Túto radu som našla v časopise pre záhradkárov a skutočne to funguje rýchlo. Krtko asi vôňu tohoto oleja nemusí a preto sa odsťahoval radšej do susedov. :-D

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Lenka V.