Vďaka rade od pani sestričky som sa konečne vyspala: Na reumu, boľavé kolená a výrastky to účinkuje neskutočne rýchlo!

obrý deň, o tomto recepte píšem preto, že práve v tomto čase si ho môžete vyrobiť a čochvíľa aj používať. Som neskutočne vďačný pani sestičke z nemocnice v Ružomberku, ktorá mi ho poradila.

Dobrý deň, o tomto recepte píšem preto, že práve v tomto čase si ho môžete vyrobiť a čochvíľa aj používať. Som neskutočne vďačný pani sestičke z nemocnice v Ružomberku, ktorá mi ho poradila. Je fantastický proti reumatickým bolestiam, na boľavé kĺby, kostné výrastky, syndróm karpálneho tunela a dokonca aj na bolesť zubov (kaz to síce nevylieči, ale pomôže s bolesťou). Odporúčam úplne každému, pomohlo to mne, sestre aj manželovi s tenisovým lakťom.

Potrebujeme:

Koreň kostihoja – zberáme koncom jesene

Lesanu, Alpu alebo lieh z lekárne

(tento rok som pridala aj pár kusov pagaštanu konského)

Postup:

Koreň kostihoja normálne vyberieme zo zeme, umyjeme, nakrájame a necháme vysušiť. Potom zalejeme 300 ml lesany, aply alebo liehu z lekárne (ja som použila lesanu). Pridať môžeme aj olúpané a nadrobno nakrájané  gaštany a dokonca niekto dáva aj 3-4 rozdrvené acylpyríny, kvôli protizápalovému účinku). Necháme 60 dní lúhovať na tmavom mieste, potom scedíme a používame na natieranie boľavých miest. Mne sa polepšilo už počas prvej noci a o niekoľko dní, som sa po mesiacoch trápenia prvýkrát dobre vyspala, bez budenia sa na bolesť. Vrelo odporúčam každému!

...

Valika G.