Keď idem zalievať orchideu, vždy sa držím tejto rady pani kvetinárky: Už roky kvitnú tak, že mi ich chodia obdivovať všetci susedia!

Ja som bola v starostlivosti o orchideu úplným začiatočníkom a preto som sa pri kúpe prvej mojej krásavice informovala u tej najpovolanejšej – pani kvetinárky od nás z mesta. Je známa svojimi skvelými radami, nakoniec aj všetky moje susedky k nej chodia na rozumy a potom sa tešia z krásnych kvietkov. Ja sa chcem podeliť o skvelý tip, ktorý mi dala a ktorého sa držím už roky a dôkazom, že funguje sú moje krásavice.

Držte sa kalendára a nemôžete sa pomýliť

Všetko je o správnom načasovaní, stačí jednoducho dodržať plán zalievania a to len 2x za mesiac (áno, niekto hovorí, že sa majú zalievať každý týždeň, ale naozaj to nie je potrebné). Takže orchideu zalievam vždy 1. a 15. deň v mesiaci. Robím to tak, že na večer orchideu zalejem vodou, ale tak, že nalievam doplna vodou a nechám stáť takto celú noc. Na druhý deň vodu zlejem a toto jednoducho opakujem zas 15-ty deň. Hnojivo dávam raz za čas a to obyčajné hnojivo na bežné kvety. Ešte chcem dodať, že na zalievanie mám vždy nachystanú odstátu vodu. To je celé tajomstvo, mne sa zatiaľ naozaj osvedčilo a kvietky sa mi odvďačujú krásnym kvitnutím. 

Autor: Miška T.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.