Vďaka rade pani z kvetinárstva bude mať orchidea viac kvetov, ako kedykoľvek predtým: Už ich mám roky a nikdy neboli tak obsypané!

Kúpila som ju samozrejme rozkvitnú a krásnu, pani mi však poradila, čo treba robiť keď prvýkrát odkvitne a budem ju chcieť nabudiť na ešte krajšie a dlhšie kvitnutie.

Ako dlho kvitne vaša orchidea? Tú moju kamarátka už upodozrieva, že je umelá, kvitne celé mesiace a kvetov má toľko, že by som sa za ňu nemusela hanbiť ani na výstave. Túto radu mi poradila pani z kvetinárstva, kde som ju pred rokmi kúpila. Kúpila som ju samozrejme rozkvitnú a krásnu, pani mi však poradila, čo treba robiť keď prvýkrát odkvitne a budem ju chcieť nabudiť na ešte krajšie a dlhšie kvitnutie.

Tajomstvo je v špeciálnom dressingu

Tak tomuto prípravku hovorila pani kvetinárka, tak som si osvojila aj ja :-). Našťastie pre nás, jeho príprava je skutočne jednoduchá. Takže, ak chcete kvitla bohatšie a kvety boli väčšie, krajšie a boli ešte sýtejšie, potrebujete pre ňu namiešať životobudič z ricínového oleja. Na jeho prípravu vezmeme 1,5 l plastovú fľašu naplnenú prevarenou vodou izbovej teploty a pridáme 1 lyžičku tohto oleja. Potom zatvoríme a starostlivo pretrepeme, olej by sa mal rozpadnúť na menšie čiastočky a čo najviac premiešať s vodou. Vody musí byť minimálne 1,5 litra – nie menej. Orchideu sledujeme a dáme jej túto zmes namiesto klasickej zálievky vtedy, keď vyženie púčiky. Ricínový olej som predtým používala proti vypadávaniu vlasov a skutočne mi pomohol. A rovnako ako na vlasy – sú silnejšie, krajšie a nevypadávajú, funguje tento olej aj na kvety. Okrem orchidei môžete používať aj na iné kvitnúce rastliny. Ak kvitnú raz za rok, použijeme toto hnojivo len raz – pred kvitnutím, ak celý rok, používame raz za mesiac, alebo pred obdobím kvitnutia. Mne to pomohlo ku krásnym orchideám, odporúčam.

A ešte jedna vec – tento olej sa mi osvedčil aj proti krtkom v záhrade. Túto radu som našla v časopise pre záhradkárov a skutočne to funguje rýchlo. Krtko asi vôňu tohoto oleja nemusí a preto sa odsťahoval radšej do susedov. :-D

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Lenka V.