Po dovolenke som našla zvädnutú orchideu bez života: Keby nie som zúfalá, tento nápad by som nikdy nevyskúšala, ale zabralo to okamžite!

Milujem kvety a pokiaľ ide o pestovanie, nikdy som neskúšala „radikálne metódy“, ako priviesť rastlinky späť k životu. Vždy som skôr dbala na pravidelnú starostlivosť a podchytenie problému hneď na začiatku. Keď som však bola v koncoch, vyskúšala som metódu "šoku" a bola som veľmi prekvapená, že to zabralo!

Milujem kvety a pokiaľ ide o pestovanie, nikdy som neskúšala „radikálne metódy“, ako priviesť rastlinky späť k životu. Vždy som skôr dbala na pravidelnú starostlivosť a podchytenie problému hneď na začiatku. Keď som však odchádzala na dovolenku, celkom som pozabudla na moju nádhernú orchideu, ktorú mám v práci – last minute zájazd a stresy okolo balenia ma celkom „zblbli“.

Orchidea bola  pred odchodom nádherne rozkvitnutá, ale zabudla som ju priniesť domov, kde by sa o ňu mama postarala, kým som preč. Po návrate bola rastlina zvädnutá – akoby vysušená, sklonená a úplne bez života. Myslela som si, že ju už nevzkriesim a práve pretom som siahla po tomto riešení:

V litri vody som rozpustila 1 lyžičku cukru a do tohoto kúpeľa som ponorila orchideu a nechala máčať asi 8-9 hodín (uvádza sa, že sa môže nechať aj celý deň). Potom som ju ešte na hodinu namočila do odstátej vody. To je všetko, keď som ju vybrala z vody, uložila som ju na obvyklé stanovisko a hneď som si všimla, že listy má plnšie a aj kvety sa zdvihli. Na druhý deň už vyzerala ako pred odchodom na dovolenku. Neverila by som, keby som to neskúsila sama, ale skutočne to pomohlo.

Takto vyzerá moja orchidea dnes, dokonca nahodila nové kvety!

S pozdravom, Evka z Ilavy

Foto: tjn

Dnes najobľúbenejšie