15-ročný digestor som už chcela vymeniť: Dala som na túto radu mojej tety, stačilo 10 minút a funguje ako nový!

Náš digestor už skoro vôbec nepracoval tak, ako má. Namiesto toho, aby odsával paru z varenia nepravidelne chrčal a kuchyňa vyzerala ako parná sauna. Moja teta mi poradila ten úplne najjednoduchší spôsob, ako ho vrátiť späť do života. Pýtala sa ma, kedy naposledy so čistila mriežku. Ja som mriežku len jednoducho vždy pretrela, ale špeciálne som ju nikdy nečistila. Poradila mi ako na to a je to perfektná vec, digestor ide ako nový a ani nechcite vedieť, ako vyzerala mriežka z vnútornej strany, ani sa nečudujem, prečo skoro vôbec nenasával!

Potrebujeme:

Hrniec

Vodu

1/2 šálky jedlej sódy

Postup:

Hrniec naplníme vodou, dáme na plameň a keď zovrie, pomaly pridáme ½ šálky jedlej sódy (pomaly preto, lebo sóda bude ragovať s vodou). Do viaracej vody teraz vložíme filter (ak máte menší hrniec, najskôr namočíme filter len do polovice). Stačí pár minút nechať vo vriacej vode a bude vidieť ako sa mastnota a špina odlepuje z povrchu filtra. Je to ako šibnutím čarovného prútika.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

To ostatné urobíme aj s druhou polovicou filtra a potom prepláchneme pod tečúcou vodou, kým netečie celkom čistá voda. To je celé, odporúčam, je to najlepší spôsob!