Zabudnite na jedlú sódu či citrónovú šťavu, prezradím vám omnoho lepší trik, ako odstrániť žlté škvrny z bieleho prádla: Pomohlo už po prvom praní!

Tento nápad som získala tak ako mnohé iné vychytávky u nás v kaderníctve, tak som sa to podujala vyskúšať.

Neviem, či sa môj muž potí inak, ako všetci ostatní, ale žlté škvrny na krku a na zápästiach som po ňom žiadno nevedela vyčistiť. Najhoršie je, že biele veci musí nosiť veľmi často a tak som len prala, čistila a stále nie taký výsledok, ako by som chcela. Vyskúšala som aj babské tipy, hlavne jedlú sódu a tiež citrónovú šťavu, ale výsledok nebol na 100% a žlté miesta bolo stále vidieť. Niekedy som sa už bála, že s tým besným drhnutím poškodím aj látku, ale nevedeli som si rady. Pomohla mi vec, ktorú by som asi inak nikdy nevyskúšala. Tento nápad som získala tak ako mnohé iné vychytávky u nás v kaderníctve, tak som sa to podujala vyskúšať. Všetko, čo potrebujete je obyčajná tableta do umývačky riadu. Ja umývačku nemám a tak som si požičala od sestry – môže byť vraj akákoľvek, ja som mala tabletu somat.

Ako na to?

Biele prádlo so žltými škvrnami namočíme do teplej vody a potom tabletu jednoducho rozdrobíme priamo na škvrnu a dobre ju do nej votrieme. Necháme chvíľu pôsobiť a ja som párkrát ešte  premáchala vo vode a opäť potrela rozdrobenou tabletou. Potom dajte prať ako zvyčajne – s ostatným bielym prádlom a obyčajným práškom na biele. Po vypraní skontrolujte škvrny, ja som mala všetky kusy ako nové. :)

Júlia M.