Rastliny pestujem už 20 rokov, ale takto sa im ešte nedarilo: Vďaka tomuto vyzerajú izbovky miliónovo aj keď máte doma suchý vzduch a nestojí to nič!

O tomto tipe som už písala asi dva roky dozadu, ale teraz by som vám rada povedala aj o výsledkoch. Ide o výživu a hotový životabudič pre izbovky. Ja používam už dva roky a rastliny sú krásne, ako keby vôbec nemali horšie obdobia (dokonca aj počas horúceho leta a zimy). Väčšinou pestujem zelené rastliny – pestujem už 20 rokov, ale takéto krásne ešte neboli. Táto výživa je skutočný zázrak.

Potrebujeme:

10 litrovú nádobu

Škrupinky od vajec

Kávová usadenina (používam tú z kávovaru)

Dažďovú vodu alebo prevarenú – nie priamo z vodovodu

Postup:

...

Na balkóne mám 10 litrovú nádobu s vekom naplnenú dažďovou vodou (môžete ju mať v garáži, pivnici..) , do ktorej dávam kávovú usadeninu a škrupinky z vajíčok – nemám predpísané množstvá, riadim sa podľa spotreby v našej rodine. Nemusíte sa obávať ani zápachu, treba však každý týždeň obsah meniť (za týždeň tekutinu hravo spotrebujete, ak máte však málo rastliniek, stačí aj 5 litrov).

Dávkujem takto – každý týždeň ¾ litra tejto zálievky na každú rastlinku. V zime žiadne žlté listy a v lete zas perfektne odolávajú horúčavám. Ak je extrémne suchý vzduch, rastliny je dobré sem-tam aj vlažiť na listoch pomocou jemného rozprašovača. A ešte jeden tip pre nádherné lesklé listy – potrie ich vnútrom banánovej šupky – je to perfektný tip, vďaka ktorému budú listy doslova žiariť a lesknúť sa. Kombinácia s týmto domácim životabudičom je záruka zdravia a toho, že sa vašim rastlinkám bude dariť, ako nikdy!

Jarka V.