Záchrana na bolavé KOLENÁ, KĹBY a MIGRÉNU: Hrsť kvetov púpavy dajte do obyčajnej bravčovej masti, úľava HNEĎ!

Tento recept má moja mama od svojej svokry (mojej babičky) a ja od mamy. Už odkedy si pamätám, vždy na jar sa zbierala púpava a vyrábala sa z nej liečivá masť.

Ide o jeden z najlepších liekov na bolesť hlavy, svalov, kĺbov, ale napríklad aj problémy s karpálym tunelom. Tiež okamžite upokojí podráždenú a boľavú pokožku. Účinky pocítite hneď a to je na tejto masti úžasné.

Púpavová masť pôsobí blahodárne na popraskanú a suchú pokožku, využijete ju aj na popraskané päty a ruky, vyrážky či hmyzie štípance. 

Používam ja, manžel a aj syn, ktorý má problém s kolenom. Nikdy som nemala lepší liek z prírody na kĺby, odporúčam každému!

Ako ju vyrobiť?

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Potrebujeme:

1 – 2 hrste čerstvých kvetov púpavy

Olivový alebo iný  rastlinný olej – zaujímavosťou je, že naši predkovia používali obyčajnú bravčovú masť

Včelí vosk

Uzatvárateľnú dózu či pohár

Postup:

Kvety púpavy nechajte do druhého dňa zaschnúť a zbaviť sa prípadného hmyzu. Potom ich vložte do uzatvárateľného pohára a zalejte ich olejom, prípadne rozpustenou bravčovou masťou.

Pohár nechajte stáť na slnečnom mieste zhruba 5 týždňov.

Pravidelne obsah pretrepte.

Nakoniec olej preceďte cez plátno a môžete ho použiť na výrobu masti alebo ho ihneď využiť na potieranie popraskanej pokožky či boľavých kĺbov.

Masť sa vyrába jednoducho. Olej mierne zahrejeme a rozpustíme v ňom za stáleho miešania asi lyžicu včelieho vosku.

Druhý spôsob:

Púpavy opäť necháme zavädnúť, vložíme ich do hrnca, zalejeme rastlinným olejom a potom všetko vo vodnom kúpeli necháme prebublávať aspoň 5 hodín.

Púpavový olej následne zohrejeme a rozpustíme v ňom za stáleho miešania asi lyžicu včelieho vosku . Masť precedíme do čistej dózy či téglika a necháme ju stuhnúť.

Môžeme ju ihneď používať. 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay