Bič na pleseň máte rovno pod nosom: Toto ju zaručene zničí aj bez toho, aby ste kupovali drahé prostriedky!

Každý, kto sa niekedy stretol s plesňou v domácnosti vie, ako ťažko sa jej dá zbaviť. Obyvatelia starých domov vedia, že ak sa aj raz zbavíte plesne, nie je zaručené, že sa neobjaví znova. A nepomôžu ani drahé prípravky. Nezáleží na tom, čo ju spôsobilo. Či už ide o kondenzáciu vody, alebo presakujúcu strechu. Dôležité je zničiť podmienky, v ktorých sa jej darí. Našťastie poznáme niekoľko domácich spôsobov, ako s plesňou zatočiť!

Ako odstrániť pleseň

Na drahé prostriedky rovno zabudnite. Radšej siahnite po šetrnejších spôsoboch, ktoré pleseň netoleruje a tak ju vyženú z každého domu.

Koncentrovaný ocot zabije 82% plesní. Môžete ho teda použiť v prípade, že chcete plesne zničiť naozaj lacným spôsobom. Stačí len naliať ocot do rozprašovača, nastriekať na rohy a steny, a nechať pôsobiť v dobre vetranej miestnosti. Zápach octu vyprchá o niekoľko hodín a problémové miesta stačí len utrieť handričkou navlhčenou v roztoku jedlej sódy a amoniaku. Aby ste zabránili ďalšiemu vzniku plesne, je vhodné na problémové miesta použiť olej z čajovníka, ktorý má silné dezinfekčné vlastnosti.

Budete potrebovať:

4 ČL čajovníkového oleja

...

400 ml vody

1 ČL alkoholu

Postup:

Všetky zložky dobre premiešajte v nasledujúcom poradí: alkohol, olej, voda. Výsledným roztokom ošetrite problémové oblasti tak, že si ho nalejte do rozprašovača a pred použitím pretrepte. Netreba už ničím utierať, pretože je šetrný k životnému prostrediu a zároveň vysoko účinný. Olej z čajovníka možno nahradiť aj extraktom z grapefruitových jadierok (20 kvapiek na 400 ml).

Zvyšok roztoku nevylievajte a uložte si ho na neskôr. Účinky nevyprchajú ani s odstupom času. Okrem toho je možné ho použiť aj na pleseň v práčke, ktorá sa zvykne objaviť okolo gumového tesnenia.

Život s plesňou v byte nie je vôbec jednoduchý a okrem toho, že má pleseň špecifický zápach a spôsobuje nevzhľadné škvrny, je neodškriepiteľným faktom, že aj škodí zdraviu. Zvyšuje riziko respiračných chorôb, jej spóry sú toxické a pomaly oslabujú našu imunitu. Veríme preto, že sa vám vďaka tomuto návodu podarí zbaviť plesne raz a navždy!

Zdroj: sovkusom.ru