Profesionálny interiérový dizajnér vám ukáže 22 perfektných nápadov, ako vylepšiť maličké izby: Sú úžasné!

Sú izby vo vašom byte skutočne maličké a vy si neviete predstaviť, ako by ste ich mohli zariadiť tak, aby vyzerali nielen priestrannejšie, ale aj moderne a pohodlne zároveň?

Sú izby vo vašom byte skutočne maličké a vy si neviete predstaviť, ako by ste ich mohli zariadiť tak, aby vyzerali nielen priestrannejšie, ale aj moderne a pohodlne zároveň? Interiéroví dozajnér dotiahol tieto predstavy ešte ďalej a poradil 22 nápadov, ako premeniť malé miestnosti na tie najkrajšie miesta v byte. Inšpirujte sa.

Improvizované poschodie

Ak vám to dovolí strop, neváhajte to využiť. Improvizované poschodie funguje na princípe obyčajnej police – ktorá je samozrejme väčšia a pevnejšia. Z jednej plochy tak získate 2x viac priestoru.

Kolieska a zásuvky

Ak máte izbu pre dve deti, postele v nej budú najväčšiu plochu. Výborným nápadom je rpeto zhotoviť vyvýšené pódium pod ktoré postele jednoducho zasuniete. Nebudú tak zaberať priestor a na pódiu vznikne ďalší priestor na využitie.

Výborné riešenie pre deti

Využite naplno jednu stenu a ostatné nechajte pokiaľ možno prázdne. Opticky tak nielen zväčšíte priestor, ale zároveň bude mať dieťa veľa miesta na hranie.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Mini spálňa

Posteľ môže byť zároveň gauč a stôl poslúži aj ako nočný stolík. A pritom to vyzerá prirodzene, útulne a vďaka tapete aj veľmi štýlovo.

Posteľ hore, kuchyňa dole

Ak obývate garzónku, inšpirujte sa riešením v obytných prívesoch. Aby sa v nich ušetril priestor, posteľ je vždy umiestnená vo výške a nezaberá tak cenný priestor.

Podkrovná izba

Šikminy využite na police vstavané skrine, alebo knižnicu. Ak trochu zväčšíte parapetu, poslúži vám ako pracovný stôl so skvelým výhľadom.

Svetlé a vzdušné

Aj napriek tomu, že máte len pár metrov štvorcových. Svetlé farby opticky zväčšujú priestor a francúzske okná s jemnou záclonou dodávajú pocit ľahkosti a vzdušnosti.

Balkón ako perfektná izba na čítanie

Balkón môžete celoročne využívať ako dokonalé miesto na oddych. Označte ju ako čítací kútik a celá rodina si v nej môže užívať pokojné chvíle s knihou v ruke.

Minimalistický dizajn

Veľa vecí a vzorov pôsobí chaoticky. Ak však máte dômyselný úložný systém, všetko má vždy svoje miesto. Využite napríklad čelo postele ako stôl a knižnicu. Všimnite si, že pod posteľou sa ukrýva ďalšia – vysúvacia.

Deti majú milujú bunkre a tajné skrýše

Tak prečo im ich nedopriať na posteli? Zároveň tak šikovne skryjete poschodové postele.

Posteľ ukrytá v stene

Výborný nápad pre dlhé izby

Dlhé izby pôsobia na prvý pohľad ako „sklad“. Predeľte opticky priestor pomocou závesnej postele. Bude pôsobiť mäkkšie, útulnejšie a navyše, získate priestor navyše.

Posteľ v skrini

V skrini nemusia byť vždy len šaty.

Perfektné riešenie pre teenagera

Na oddelenie priestoru použite plátno alebo záves

Pôsobí to ľahko, vzdušne a navyše, opticky to aj ušetrí priestor.

Na jednej strane tmavšie na druhej svetlejšie

Tieňovanie priestoru ho môže zväčšiť. Dajte na jednu tmavšiu tapetu a protiľahlé nechajte biele a prázdne.

Detaily robia veľa

Napríklad svietidlá v tvare ľahkých oblakov. Krásny doplnok, vďaka ktorému sa budete cítiť skutočne ako na ľahkom obláčiku.

Spálňa a obývačka v jednom

Dve najobľúbenejšie miestnosti v byte na jednej ploche. Prečo nie? Vyzerá to skvele a ide o výborný tip, ako využiť jednu plochu hneď dvakrát.

Fantastické využitie každého centimetra

Štýlové bývanie, ktoré môžete meniť podľa svojich predstáv