Profesionálnka ukázala zázračnú metódu, ako vyčistiť kuchyňu od zaschnutého oleja: Zbohom mastná kuchynská linka a treba vám len 1 vec!

V kuchyni sa každodenným varením a prípravou jedál môže vytvoriť nepekný mastný povlak. Najčastejšie sa drží napríklad digestor, madlách zásuviek, spodná strana skriniek kuchynskej linky, priestory medzi skrinkami pri sporáku alebo dvierka či zadná stena rúry. Všade tam sa živočíšne a rastlinné tuky s obľubou usádzajú. Najmä ak čas od času zabudnete zapnúť digestor alebo ste v ňom len dlho nevymenili filter. Stačí ale len bežné prskanie rozpáleného oleja pri vyprážaní alebo pečení v rúre.

Počas iba pár dní sa potom na už spomínaných miestach vytvorí nepríjemne lepivý povlak. A ako ste už určite sami objavili, ten sa len ťažko odstraňuje. Ak použijete namočenú hubku, zbelie, začne sa ťahať a povrch sa ešte lepivejším. Príliš nepomáhajú ani rôzne čistiace prostriedky, ktoré sú navyše plné agresívnych chemických látok.

Rada profesionála

S riešením prišla populárna odborníčka na ekologické upratovanie z Long Island Teresa Ward. Na sociálnych sieťach zverejnila video, v ktorom prezradila jednoduchý, ale geniálny trik. To sa okamžite stalo virálnym hitom. Pozreli ho už takmer tri milióny užívateľov.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Jej spôsob je až triviálne jednoduchý, napriek tomu funguje. Stačí na čistú suchú handričku naniesť trochu oleja, Teresa používa minerálny, vy ale môžete pokojne použiť akýkoľvek bežný kuchynský olej, a zaschnuté mastné škvrny s ním vyčistiť. Ako to funguje? Čerstvý olej rozpustí ten starý a vaša kuchyňa zase bude žiariť čistotou. Na veľmi znečistený, zamastený povrch sa odporúča použiť zmes oleja a jemnej sódy, z kotrých vytvoríte čistiacu pastu.