Zbavte sa kurieho oka aj zhrubnutých otlakov: Tieto metódy vám zaručene pomôžu a bude po probléme!

Všimli ste si, že sa vám na nohách vytvorili kurie oká, alebo výrazné otlaky? Ťažkosti tohto typu, ktoré sa môžu vyskytnúť na chodidlách, sú veľmi nepríjemné a môžu byť bolestivé. Sťažujú každodennú činnosť, aj chôdzu. Vďaka portálu dozadesanatate vám prinášame užitočné rady, ako sa týchto problémov zbaviť prírodnou formou. 

Otlaky

Tieto problémy sa prejavujú ako reakcia na tlak alebo opakované trenie v oblasti chodidiel a najčastejšou príčinou je nesprávna obuv. Otlaky sa môžu tiež objaviť na rukách v dôsledku opakovaného používania nástroja (napríklad motyky a pod.) avšak tie na nohách sú často bolestivejšie. Ide o zhrubnutú kožu, ktorá môže mať centrálnu keratínovú zátku s tvrdým a bolestivým pocitom po stlačení. Tieto problémy je možné liečiť pomocou týchto prírodných liečiv.

  • Po kúpaní je možné postihnuté miesta pokožky zľahka potrieť pemzou, potom surovou cibuľou nakrájanou na polovicu. Nakoniec potrite vatovým tampónom s pár kvapkami arnikového oleja. 
  • Rozdrvte strúčik cesnaku a zmiešajte s olivovým olejom. Túto zmes naneste na postihnuté miesta a zakryte obväzom. Nechajte pôsobiť celú noc. Tento liek zjemní pokožku a pomôže redukovať otlaky.
  • Pripravte si pastu z 5 alebo 6 rozdrvených aspirínových piluliek, lyžice citrónovej šťavy a lyžice vody. Natrite pastu na gázu a prekryte ju na 10 minút nahriatym uterákom. Potom pomocou pemzy jemne odstráňte odumretú pokožku.
  • Ďalším účinným prostriedkom je niekoľko listov póru, ktoré sa nechajú stáť 24 hodín vo vínnom octe. Vložte listy ako obklad na otlak na 20 minút. Opatrne odstráňte odumretú pokožku a miesto nakoniec vydezinfikujte sanitárnym alkoholom.
  • Nechtíková masť je veľmi dobrá na odstránenie otlakov. Aplikujte túto masť niekoľkokrát denne. Okrem toho pôsobí aj protizápalovo.
  • Svoje nohy môžete rozmaznávať tak, že ich ponoríte na 10 minút do roztoku pripraveného z litra vody a 4 polievkových lyžíc kvetov harmančeka. Potom natrite vazelínou a zakryte obväzom alebo si obujte bavlnenú ponožku.

Ako liečiť mozole prirodzene

  • Naneste dužinu zrelej figy na otlak a nechajte ju niekoľko hodín pôsobiť (najlepšie cez noc) pod obväzom. Ošetrené miesto očistite teplou vodou a po pol hodine odstráňte kožu pomocou pemzy.
  • Mozole môžu byť odstránené pomocou špenátových listov. Asi 40 g špenátových listov umyte a rozdrvte. Potom ich vložte do gázy alebo obväzu a priložte ich na postihnuté miesto ako obklad na 20 minút. Toto ošetrenie sa môže opakovať niekoľko dní po sebe (asi týždeň), kým sa nepodarí mozole odstrániť.
  • Mozole alebo suché zhrubnuté oblasti pokožky môžete tiež odstrániť pomocou pasty zo sódy bikarbóny a vody. Stačí len natrieť na postihnuté miesto a použiť pemzu.
  • Užitočná je aj kombinácia jablčného octu a olivového oleja, ktorou treba potrieť tvrdé oblasti pokožky. Nakoniec naneste mandľový krém.

Kurie oko

Osvedčený spôsob ako odstrániť kurie oko je pomocou cibule a octu. Stačí cibuľu prekrojiť, vybrať stred a namočiť ho na 24 hodín do misky s octom. Z tejto časti potom kúsok odstrihnite, priložte na kurie oko a prelepte leukoplastom. Vymieňajte dovtedy, kým sa kurie oko neoddelí od okolitej pokožky a neodpadne.

Prajeme veľa zdravia!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.