Tajný trik pre krajšie kvety aj bez umelých hnojív: 100% prírodná metóda, ktorá dodá muškátom aj ostatným kvetom tú správnu výživu!

Táto super rada zo stránky napadovy.blog sa týka hnojenia rastlín. Kedysi neexistovali žiadne hotové hnojivá pre izbové rastliny, ktoré by podporovali ich lepšie zakorenenie. Preto naše babičky sypali do kvetináčov obyčajné obilie. Výsledkom bolo, že na ich parapetoch nádherne kvitli muškáty, aj ďalšie kvety.

Naši predkovia nepotrebovali drahé hnojivá, pretože poznali tajomstvá prírody. Na presadenie kvetu alebo zakorenenie odrezku babička najskôr nasypala do črepníka pôdu, ktorú nazbierala hlavne v oblasti, kde rástla žihľava.

V strede črepníka urobila asi 3-4 cm hlbokú jamku a do nej dala za hrsť pšenice. Množstvo záviselo od veľkosti črepníka.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Potom vložila do jamky sadenicu alebo odrezok, zasypala okolo zeminou a jemne pritlačila.

O týždeň neskôr sa v blízkosti sadenice objavili výhonky obilnín. Po dosiahnutí výšky 1 cm babička vzala nožnice a odrezala tieto výhonky. Takto ich odstraňovala, až kým úplne neprestali rásť.

Procesy, ktoré prebiehajú v klíčiacich zrnách majú pozitívny vplyv na odrezky a tie sa neobvykle rýchlo zakorenia. Rastlina potom navyše dobre rastie aj bez ďalšieho hnojenia.

Veľa šťastia!