Zakopte vo vašej záhrade sardinky z konzervy a dáte svojim plodinám to najlepšie hnojivo: Rokmi overená metóda pre ešte väčšiu úrodu!

Táto metóda hnojenia je veľmi jednoduchá, prírodná a budete prekvapení, aká je efektívna. Skúsený záhradkár z youtube poradil ako na to!

Ešte predtým, ako sa rozhodnete do pôdy vysadiť vaše sadeničky, urobte túto jednu vec.

Využite výživné látky v sardinkách, môžete kúpiť pokojne tie najlacnejšie, avšak pozor, musia byť vo vlastnej šťave, nie v oleji!

Potom vykopte jamku, vyklopte do nej obsah konzervy a následne môžete do jamky zakopať pripravenú sadenicu.

TIP: Aby sardinky neprilákali mačky, alebo inú zver, ktorá by ich chcela prípadne vykopať, využite tento jednoduchý trik. Posypte ich sušenou kávovou usadeninou, ktorá blokuje pachy a je takisto skvelým hnojivom pre rastliny. 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Hnojenie sadeníc rybami je prastará metóda hnojenia, ktorá sa v Amerike využívala po stáročia. Výživné látky z rýb poskytnú vašim plodinám potrebné látky a dosiahnete skvelú úrodu. 

Ak z nejakého dôvodu nechcete využiť na hnojenie ryby z konzervy, môžete využiť aj rybiu múčku, ktorú zoženiete v chovateľských potrebách alebo špecializovaných internetových obchodoch.

Zoženiete ju pomerne lacno a urobí vašej záhrade naozaj obrovskú službu!

Tento organický produkt poslúži ako multifunkčné hnojivo pre všetky rastliny, pretože obsahuje potrebné makro, aj mikro živiny.

Urýchľuje rast, pomáha budovať nadzemnú časť rastliny, stimuluje kvitnutie, zvyšuje počet plodov a zlepšuje ich chuť.

Pri výsadbe nasypte 40 g rybej múčky ku každej rastline.

Môžete si tiež pripraviť roztok z 500 g rybej múčky, ktorú rozpustíte v 3 litroch vody a tento koncentrát následne zriedite vždy v množstve 100 g na 5 litrov vody.

Toto hnojivo je obzvlášť účinné pre paradajky, ktoré sú citlivé na nedostatok fosforu. Vďaka rybiemu hnojivu budú vaše paradajky väčšie a chutnejšie. 

 

 

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay