Pridajte pred siatím semien do pôdy 3 lyžice tohto prírodného hnojiva a sadeničky budú doslova vystreľovať zo zeme!

4374

Ďalšie skvelé hnojivo pre vaše sadenice z youtube kanála TIPY OD BIOLÓGA. Pridajte ho do pôdy ešte pred vysiatím semien a vaše sadenice nielen že porastú expresnou rýchlosťou, budú aj zdravé a silné!

Táto jedna prírodná zložka zabezpečí vašim semenám a sadeničkám celé spektrum živín, vďaka ktorým budú zdravé, silné a neskôr sa vám odvďačia bohatou úrodou.

Postup:

Pridajte ešte pred výsevom semien do pôdy mletú rybiu múčku. Zoženiete ju bežne v e-shopoch a je to fantastické hnojivo.

Na 1 l zeminy použite 3 lyžice rybej múčky a dobre premiešajte.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Po zapracovaní múčky do pôdy môžete začať s vysádzaním semien. Výsledky vás milo prekvapia. 

Prajeme veľa šťastia!

Video:

Solamyl v záhrade

Napadlo by vám, že obyčajný škrob môžete perfektne využiť aj v záhrade? Poradíme pár trikov priamo od biológa, ako vám táto prekvapivá surovina pomôže k omnoho bohatšej úrode. Radu, ako zvýšiť úrodu ríbezlí pomocou škrobu mám od svojej susedy. Je to naozaj výborná vec!

Škrob zvýši sladkosť ovocia a znásobí úrodu

Pestovateľ poradil jednoduchý trik, ako zvýšiť sladkosť drobného ovocia akými sú ríbezle, egreše či maliny. Navyše, tento spôsob podorí nové výhonky, ktoré budú silnejšie a v tomto roku viac zarodia. Všetko, čo potrebujete je obyčajný zemiakový škrob. Práve zálievka z tejto bežnej suroviny spôsobí, že plody budú o poznanie sladšie a navyše zvýšite tak aj rodivosť v tomto roku.

Ako na to?

Všetko, čo potrebujete je 1 bal. zemiakového škrobu (vo videu je použité balenie 450 g) a vedro vody.

Škrob jednoducho nasypte do vody a dobre premiešajte.

Časť škrobu ostane usadená na dne vedra, to je v poriadku.

Použijeme na zaliatie kríkov. Zálievku opakujeme 3-4 x za sezónu, ale len do polovice augusta. Potom by totižto bolo na rastine zbytočne veľa mladých výhonkov. Aplikujeme asi 1-2 litre tejto výživy na jeden krík.

Video:

Škrobová zmes na vysievanie mrkvy

Zdieľam s vami tajomstvo, ako zvýšiť výnosy z mrkvy pomocou jednoduchej vychytávky pri vysievaní. Žiadne starosti s pretŕhaním, rýchly rast a oveľa väčšia úroda.

Husto vysiata mrkva spôsobí, že korene si  vzájomne prekážajú, takže kvôli dobrej úrode je potrebné ich zriediť. Máme pre vás perfektný zlepšovák, ako mrkvu vysiať tak, že bude rovnomerne rozložená a navyše jej aj pomôžete v rýchlom a bujarom raste.

Pre našu metódu budete potrebovať hrniec s objemom asi 3 litre, lievik, 2 -litrovú plastovú fľašu, 3 polievkové lyžice zemiakového škrobu a asi 2 lyžice osiva mrkvy.

Prvým krokom je príprava zmesy.

PRÍPRAVA

Nalejte vodu do hrnca a preložte na plameň. Škrob sa rozpustí v šálke s vodou pri izbovej teplote.

Keď voda v hrnci zovrie a varte trochu na slabom plameni. Zároveň premiešajte tak, aby bola pasta homogénna.

Hmota by mala byť dosť hustá, ale mala byť zároveň kvapkať, keď ju naberiete lyžicou (stále musí byť tekutá). Ak sa ukázalo, že je až príliš hustá – rozpustite ju vodou. Zmes je pripravená!

Ochlaďte kvapalinu a naplňte ňou fľašu. Veľkosť fľaše je úmerná objemu osiva. Takže na 1 polievkovú lyžičku potrebujeme liter tekutiny.  A fľaša by sa nemala byť naplnená celkom doplna – malo by v nej byť asi 100 ml voľného priestoru, aby sa semienka dali dobre pretrepať  a lepšie sa vo fľaši rozložili.

Teraz nalejte semená do vopred naplnenej pasty. Môžete to urobiť pomocou lievika. Nezabudnite, že lievik musí byť suchý, v opačnom prípade by sa semienka prilepili. Fľašu zakryte korkom a pretrepte tak, aby boli semienka rovnomerne rozložené. Mal by to vyzerať asi takto.

Teraz môžete začať siať. Najskôr otestujte fľašu na malej ploche, aby ste si skúsili, ako je potrebné fľašu nakláňať a ako sa tekutina (zmes) leje, aby ste mohli rozdistribuovať semienka v   rovnomerných intervaloch. Hlavná vec je nevyliať semienka hustejšie, ako je to potrebné – jednoducho prechádzame fľašou po riadku. Tiež je potrebné poznamenať, že pred zasadením by mali byť lôžka dostatočne zavlažené a vzdialenosť medzi riadkami by mala byť aspoň 20 centimetrov.

Vysádzanie mrkvy na jar v súlade s touto technológiou odstráni zbytočné rozruch v záhrade – rastliny sa nebudú musieť riediť. Ďalšou výhodou je, že zmes je absorbovaná dlhšý čas, takže ponecháva potrebnú vlhkosť pre semienka. To znamená, že môžete počítať s bujarým rastom a rýchlym zberom.

Video-návod vám ozrejmí, ako na to!

 

Foto: pixabay
Témy:


Pridajte svoj komentár