Kozmetička radí: Ženy, neplaťte zbytočne za drahé krémy a salóny krásy, toto je omnoho účinnejšie!

Čítali ste niekedy zloženie drahých kozmetických prípravkou z obchodu? Ak áno, určite ste si všimli, že zatiaľ čo konzervačnými látkami, arómami a inými chemickými prísadami sa to v nich len hemží, účinnej látky (propagovanej v reklame) je niekedy až žalostne málo.

Čítali ste niekedy zloženie drahých kozmetických prípravkou z obchodu? Ak áno, určite ste si všimli, že zatiaľ čo konzervačnými látkami, arómami a inými chemickými prísadami sa to v nich len hemží, účinnej látky (propagovanej v reklame) je niekedy až žalostne málo.

Profesionálna kozmetička sa na sociálnej sieti nedávno podelila o recept, ktorý dlhé roky radí aj svojim klientkám. Tajomstvo krásy podľa nej nespočíva v drahých krémoch plných konzervačných a chemických látok, ale v celkom jednoduchom – prírodnom recepte. Kombinácia prírodných zložiek v tejto maske pôsobí na pokožku ako elixír mladosti. Každá z ingrediencií má v ňom svoju špecifickú úlohu a spolu sú neprekonateľné. Navyše, nemusíte utrácať za drahé produkty z obchodu či salónu krásy, vyrobíte si ju za pár drobných.

Želatína má „vyhľazovací účinok“, pleť dokáže okamžite napnúť a vďaka obsahu aminokyselín a proteínov aj hĺbkovo vyživiť. Želatína odstraňuje jemné vrásky, zjemňuje a zjednocuje tón pleti. Tiež zlepšuje krvný obeh a tým napomáha obnove buniek a odstraňuje odumreté bunky.

Kyselina salicylová dezinfikuje, čistí, pomáha bojovať proti vyrážkam a drobným chybičkám krásy. Med taktiež dezinfikuje a vyživuje. Glycerín hydratuje a pleť chráni pred voľnými radikálmi. Tiež pomáha budovať ochrannú bariéru na pokožke, ktorá zabraňuje strate vlhkosti.

Na výrobu masky potrebujeme:

1 lyžičku želatíny

100 ml vody

...

3 lyžice medu

115-125 ml kozmetického glycerínu

Štipku kyseliny salycilovej

Kyselinu salycilovú môžete získať aj v domácich podmienkach, alebo si ju v zriedenej podobe zakúpiť v lekárni. Na jej získanie potrebujete lieh alebo olej, v ktorom necháte vylúhovať listy z vŕby bielej. Extrakt môžete uchovávať v chladničke a používať na ošetrovanie pleti.

Postup:

Všetky prísady zmiešame v miske a tú vložíme do väčšej misky s horúcou vodou. Miešame, kým nevznikne homogénna hmota. Potom misku zložíme z vodného kúpeľa a šľaháme metličkou, kým nevznikne rôsolovitý krém. Krém aplikujeme na pokožku tváre vždy 2 hodiny pred spaním na 20 minút. Zvyšný krém, ktorý pokožka neabsorbovala odstránime jemnou handričkou. Krém používame 3 týždne – 1 mesiac. Skladujeme v chladničke v najvrchnejšom regály (práve tam je najideálnejšia tepltoa). Pred aplikáciou odoberieme množstvo, ktoré potrebujeme a mierne zahrejeme. Potom dáme na pokožku!