Prírodná ČISTIČKA pre vaše tepny: Opraví celé roky zlého životného štýlu a dá do normy cholesterol aj únavu!

Zmes, ktorá čistí tepny od usadenín, sa pripravuje veľmi ľahko. Je to ľahký a najmä prírodný spôsob, ako vyplaviť cholesterol z tela – potrebujete iba štyri ingrediencie, vodu a trochu sebazaprenia! Predstavujeme vám dva druhy nápojov zo stránky poradnikzdrowie, ktoré čistia tepny od plaku.

Prečo je treba dávať pozor na stav tepien?

Usadeniny v tepnách sa hromadia pri nesprávnej strave – málo pohybu, sladké a tučné jedlá – to môže vplývať na vysokú hladinu cholesterolu a kontaminuje vaše tepny. Veľké množstvo povlaku môže časom viesť k rozvoju aterosklerózy a vysokého krvného tlaku.

Citrónový elixír na čistenie tepien

Našťastie existujú domáce lieky na čistenie tepien od plaku. Tu nájdete recept na zmes, ktorá pomáha regulovať krvný tlak, uľahčuje trávenie a tiež zabraňuje ateroskleróze a pomáha odstraňovať usadeniny z tepien.

Potrebujeme:

4 citróny

3 centimetre zázvoru

2 litre vody

5 strúčikov cesnaku

2 lyžice medu

Postup:

Ako prvé pripravte citróny. Tie umyte a potom ich na chvíľu vhoďte do vriacej vody, aby ste odstránili nečistoty, ktoré môžu byť na kôre. Potom ich aj s ňou nakrájajte na veľmi tenké plátky. Tie vložte do hrnca s troma litrami vody a priveďte do varu.

Akonáhle sa tekutina začne variť, vypnite sporák a nechajte pomaly chladnúť.

Potom vezmite zázvor a cesnak. Oboje je potrebné ošúpať a potom buď nasekať nadrobno, alebo prelisovať. Merajte teplotu vody a akonáhle dosiahne 60 stupňov, pridajte obe tieto suroviny a tiež med. Všetko dôkladne premiešajte.

Následne zmes rozdeľte do vyčistených uzatvárateľných pohárov.

Užívanie

Tento nápoj sa užíva každé ráno, na lačno, hneď po prebudení. Vždy ho vypite asi 100 mililitrov. Tento postup opakujte po dobu 3 týždňov a po nich nasleduje týždeň voľna.

Potom opäť 3 týždne konzumujte. Po tomto období by mali byť vaše tepny a žily v lepšom stave.

Domáci sirup na prečistenie tepien z petržlenovej vňate

S týmto sirupom pocítite zlepšenie zdravotného stavu už o 20 dní.

Potrebujeme:

3 ČL sódy bikarbóny

zväzok čerstvej petržlenovej vňate

pár citrónov

2 poháre vody

Postup:

Citróny umyjeme a dáme do hrnca s vodou. Potom pridáme sódu bikarbónu, necháme hodinu stáť a po uplynutí tejto doby vodu zlejeme a do hrnca nalejeme čistú vodu bez pridania sódy bikarbóny.

Potom vložíme nasekanú petržlenovú vňať a nakrájané citróny. Varíme dve hodiny, potom sirup precedíme a nalejeme do sklenených fliaš. Uchovávame v chladničke, aby vydržal čo najdlhšie.

Užívajte každé ráno 1 lyžicu a účinky sa dostavia asi za 20 dní. 

Foto: tjn
Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie recepty na dnes