Žiaden kašeľ počas celej dlhej zimy: Stačí len roztlačiť banán vidličkou a pridať dve ďalšie prísady, máte ich doma!

Perfektný tip, ako sa rýchlo a najmä prírodnou cesto vysporiadať s najčastejšími nástrahami jesenného počasia – prechladnutím, chrípkou a kašľom.

Perfektný tip, ako sa rýchlo a najmä prírodnou cesto vysporiadať s najčastejšími nástrahami jesenného počasia – prechladnutím, chrípkou a kašľom. Tie so sebou prinášajú aj veľmi nepríjemný prejav – dráždivý kašeľ, s ktorým si často nevieme poradiť a preto pri prvých príznakoch utekáme do lekárne po najrôznejšie lieky a sirupy. Tento nápad je výborný v tom, že funguje rovnako, ako tieto prípravky – upokojuje, lieči a posilňuje imunitu tak, aby sa telo s problémom čím skôr vysporiadalo.

Ak teda hľadáte najlepší liek proti kašľu, spojte obyčajný banán s medom

Vitamíny C, B, A, D, vysoký obsah vlákniny. Sacharózy, beta-karoténu, enzýmov, draslíka, horčíka, železa a minerálov. Zároveň antibakteriálny a protizápalový účinky, ktorý je zárukou, že na kašeľ a zápal hrdla nasadzujete tie najťažšie zbrane. A čo je na tom najlepšie? Na rozdiel od sirupov z lekárne, toto chutí výborne!

Potrebujeme:

2 zrelé banány

2 lyžice medu

400 ml vody

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Vodu nalejeme do hrnca a dáme na mierny plameň. Keď voda zovriem, odstránime z plameňa.

Banán ošúpeme a lyžičkou zoškrabeme aj dužinu. Pridáme ju  k banánom a všetko spolu roztlačíme vidličkou alebo rozmixujeme.

Do vody pridáme banánovú zmes a miešame, kým sa banánová hmota vo vode nerozpustí a nevytvorí sa jednotná zmes. Keď vychladne, pridáme med, premiešame a náš domáci prípravok je hotový.

Užívame 2-4 x denne pol hodiny pred jedlom. Neodporúča sa podávať veľmi malým deťom (do 1 roku života). Dospelí užívajú 1 lyžicu prípravku a deti 1 lyžičku. Prípravok sa odporúča užívať aspoň týždeň.

zdroj: takprosto