Ako pripraviť domov na teplejšie dni? Toto by ste nemali zanedbať

Jar nám klope na dvere a my sa môžeme tešiť na dlhšie dni plné teplých slnečných lúčov a radovánok, ktoré na nás čakajú za dverami našich domovov. Aj keď v interiéri netrávime toľko času ako počas zimy, neznamená to, že ho na teplejšie dni nemusíme dôsledne pripraviť.

Zatepliť na leto?

Môže sa vám to zdať zvláštne, keďže takáto úprava domu či bytu sa najčastejšie skloňuje v období pred nástupom chladného počasia. My však odporúčame zateplenie domu aj z celkom iného dôvodu, akým je zabránenie úniku tepla z dnu von. Tepelná izolácia totiž funguje aj opačne, čiže ako bariéra pred nadmerným vyhrievaním interiéru. Vo vašom byte tak bude príjemne aj bez klimatizácie. Navyše, keď sa teplé dni pominú a nastúpi chladné počasie, nemusíte sa obávať o teplo svojho rodinného hniezda.

Moderne a ekologicky

Okrem príjemného prostredia v interiéri domu je tu ďalšia dôležitá oblasť, ktorú by ste pred letom mali vyriešiť. A máme pre vás skvelú správu, môže vám dokonca ušetriť množstvo peňazí. Hovoríme o zabezpečení ohrevu vody, prostredníctvom najmodernejších technológií využívajúcich obnoviteľné zdroje energie. Zabudnite na nevzhľadné veľké nádrže či hučiace čerpadlá z minulého storočia – najlepšie tepelné čerpadlo je také, ktoré nielen dizajnovo zapadne do moderného interiéru, ale šetrí vaše peniaze a rovnako aj životné prostredie. Vodu do vášho bytu ohrieva z energie pochádzajúcej z vonkajšieho prostredia, je nenáročné na montáž a v oblasti kvality produktov opakovane získalo prvé priečky.

Slnečné lúče ostanú vonku

Hoci sa teplých lúčov slniečka už nevieme dočkať, niekedy je lepšie, aby skutočne ostali vonku a do nášho bytu sa dostali len vtedy, keď ich tam pozveme. Predstavte si napríklad situáciu, že vás ostré lúče zobudia o dve hodiny skôr, ako zazvoní budík. Aj napriek krásnemu počasiu to asi nebude najpríjemnejší začiatok nového dňa. S týmto problémom vám radi pomôžeme – na Slovensko dodávame vonkajšie žalúzie, ktorých široký výber zaručí, že si určite vyberiete tie najlepšie. Navyše, žalúzie vám zadarmo namontujeme a zabezpečíme aj ich pravidelnú údržbu. Vám tak ostáva len tešiť sa zo slniečka tak, ako si to sami prajete.

Rovnako ako ste svoje príbytky pred nástupom zimných mesiacov pripravili na zmenu počasia, pripravte ich aj na horúce počasie a dni plné slnka. Stačí skutočne málo a aj počas najextrémnejších vrtochov počasia nájdete vo vašich domovoch príjemné útočisko.

Dnes najobľúbenejšie