Pri nabíjaní telefónu celý čas robíme TÚTO chybu, ktorá znižuje životnosť batérie. Vyvarujte sa jej!

Pri nabíjaní našich smarfónov robíme opakovane chybu, ktorá znižuje životnosť batérie. Takto sa jej vyvyrujte!

Aj vy každú noc pripájate telefón na nabíjačku? Stihne sa vám síce nabiť na 100 percent, no keď v nej necháte telefón zapojený celú noc, narobíte viac škody ako úžitku. Dokonca vôbec neprekáža, ak telefón nenabijete na 100 percent, tvrdí Battery University spoločnosti Cadex – jedného z najväčšieho výrobcu batérií do mobilných zariadeni. Starodávne mýty o tom, že telefón musí byť vždy nabitý na 100 % už dávno neplatia, práve naopak, telefónu škodia.

Radšej menej ako na doraz

Batérie sú väčšinou lítium-iónové a kvôli tomu môžu dosiahnuť vysokú úroveň stresu. Ten je škodlivý pre životnosť životnosť batérie a môže ju rapídne skrátiť. Ak teda nechávate telefón nabíjať aj dávno po tom, ako svoju úlohu dokončil, musí vynaložiť veľa energie na to, aby bol neustále nabitý na 100 percent.

Ak ste si mysleli, že musíte telefón nechať úplne vybiť, robíte chybu. Radšej ho začnite nabíjať kedykoľvek, aj keď má napríklad 50 percent. Nič nepokazíte ani tým, keď si telefón nabijete podľa potreby. Napríklad máte 25 percent, chvíľu ho nabíjate, dosiahnete 75 percent, no už ho musíte odpojiť. Výčitky kvôli tomu však mať nemusíte. Rozhodne je to lepšie riešenie, ako nechať ho vybiť úplne alebo nechať nabíjať celú noc.

zdroj: dobrenoviny.sk

Dnes najobľúbenejšie