Z povaly zobrali skrinky a príborníky z minulého storočia: 13 geniálnych nápadov, ako premeniť haraburdy na prekrásny moderný nábytok!

V mnohých domoch sa stále nájdu skrinky a príborníky z minulého storočia. Taký nábytok bol zväčša veľmi kvalitný, takže môže vydržať dlho. Môžete mu vdýchnuť nový život, chce to len trošku inšpirácie a doslova zažiari vo vašom interiéri.

V mnohých domoch sa stále nájdu skrinky a príborníky z minulého storočia. Taký nábytok bol zväčša veľmi kvalitný, takže môže vydržať dlho. Môžete mu vdýchnuť nový život, chce to len trošku inšpirácie a doslova zažiari vo vašom interiéri.

príprava na reštaurovanie

Trochu to otrite brúsnym papierom, dotiahnite spojenie pomocou skrutkovača, prilepte ho, poklepte, prikryte ho čerstvou farbou – a tu je jedinečný dizajnový prvok, v ktorom je ťažké rozoznať starú obrubník alebo komodu starej mamy. Poskytujeme niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu transformovať starý nábytok.

Ako premeniť starý nábytok

Lacná premena s úžasným efektom

Skvelá voľba je prelakovanie skrinky bielou farbou a výmena kovania. Neváhajte, takýto kúsok sa hodí do každého interiéru.

Redizajn

Vylepší nielen starú skrinku, ale aj interiér miestnosti. Vyzerá to magicky!

Premena starého lakovaného nábytku

Povrch očistíme pomocou brúsneho papiera. Potom nanesieme dve vrstvy základnej farby. Nasledujú farebné prvky. Povrch pozdĺž okraja utesňujeme maskovacou páskou. Okraj maľujeme kontrastnou farbou.

Obnova komody

Staré komody sa po renovácii perfektne hodia do moderného interiéru. Ako vidíte, môžete si vybrať jednu farbu alebo môžete experimentovať s rôznymi farbami a vzormi, vzormi, krásnymi perami.

Voliteľne odstránime niektoré zásuvky a namiesto nich získame výklenky na textilné košíky. Tiež veľmi zaujímavé riešenie.

Tmel na drevo

Tmel vyhladí všetky nerovnosti a drsnosť povrchu.

tmel

Staré police

Stačí len nafarbiť na bielo.

1

Decoupage

Decoupage starého nábytku sa opäť teší veľkej popularite. Toto je najjednoduchší a najdostupnejší spôsob vylepšenia interiéru, ktorý dodá nábytku osobitosť a romantický nádych.

Pripravené papierové motívy pomocou lepidla nanesieme na povrch nábytku a necháme zaschnúť. Potom sa celý povrch prelakuje, aby získal lesk a odolnosť.

decoupage

decoupage nábytok

Druhý život starej obývačkovej steny

Stará socialistická stena môže vyzerať módne.

5

Starý príborník sa doslova rožiaril

Krásny nápad do rustikálnej kuchyne – príborník z minulého storočia ako krásny a praktický kúsok do vašej kuchyne.

Premena starej komody na na modernú televíznu skrinku

Odstránime vrchné  zásuvky a dostaneme výklenky pre prehrávač, prijímač, hernú konzolu a router. V zostávajúcich rámčekoch môžete skryť CD-čka s filmami a hrami, diaľkovým ovládaním, drôtmi, adaptérmi, nabíjačkami a ďalšími malými vecami.

Praskliny

Technika praskín spočíva vo vytvorení vzoru vo forme trhlín po nanesení špeciálneho laku a farby. Táto technika osloví milovníkov staroveku a vidieckeho štýlu.

craquelure

krytie

Konečný náter Posledným nádychom pri obnove starého príborníka je nanesenie vrchného náteru. V závislosti od vybraného materiálu môžete nábytku dodať rôzne vlastnosti a vytvoriť špeciálne efekty.povrchová úprava

  

Dnes najobľúbenejšie