Zobral staré vedrá, handry a cement: Susedia neverili vlastným očiam, čo z nich vytvoril do svojej záhrady a skoro zadarmo!

Staré veci nemusia vždy končiť na smetisku, napríklad také staré vedro sa pod rukami šikovného majstra môže premeniť na krásnu ozdobu na balkón alebo do záhrady. A netreba nič špeciálne, len cement vodu, handry a poriadnu dávku fantázie. 

Staré veci nemusia vždy končiť na smetisku, napríklad také staré vedro sa pod rukami šikovného majstra môže premeniť na krásny ozdobný kôš na kvety. A netreba nič špeciálne, len cement vodu, handry a poriadnu dávku fantázie. 

Ako premeniť staré vedro na ozdobný kôš na kvety

Staré vedro otočte hore nohami a zakryte handrou, hojne navlhčenou v cementovej zmesi. Aby okraje nevyčnievali, mali by ste spodnú časť látky fixovať tenkým drôtom alebo povrazom a nechať základňu poriadne vyschnúť.

ako si vyrobiť veľký kôš vlastnými rukami

Rukoväť vedra taktiež obaľte handrami namočenými v cementovej zmesi. Možno tiež pripevniť pomocou tenkého drôtu. Pokiaľ ide o cementovú hmotu, skladá sa iba z vody a cementu, bez prísad, aj keď môžete pridať lepidlo do betónu. Konzistencia zmesi by mala byť podobná tekutej kyslej smotane.

Keď rukoväť zaschne, zabalte ju do povrazu povrazu a konce pripevníte pomocou tenkého drôtu. Povraz po celej dĺžke natrieme cementovou zmesou.

...

ako vyrobiť kvetinový kôš vlastnými rukami

Na dekoráciu používame klasické cukrárske vrecko, ktoré ale neplníme krémom, ale tekutou cementovou zmesou. Načrtnite hlavné čiary, aby ste uľahčili kreslenie. V našom prípade bude výzdoba jednoduchá, priama. Ako príklad si môžete vziať prútený kôš.

ako vyrobiť kvetinový kôš vlastnými rukami

Z tenkého pruhu látky môžeme vyformovať ružu ružu – skvelý dekoračný prvok pre náš košík. Z hustejšej zmesi môžete vytvárať listy a pripevňovať ich k produktu.

kôš pre domácich majstrov

S pomocou rovnakého cukrárskeho vrecka je možné vytvoriť ďalšie krásne prvky. Upozorňujeme iba na to, že tieto dekorácie sa musia vytvárať okamžite, až kým zmes nezaschne. Preto je lepšie najprv trénovať napríklad na kuse papiera.

ako si vyrobiť darčekový kôš pre domácich majstrov

Na impregnáciu používame striekaciu pištoľ. Pokiaľ ide o maľovanie, v tomto prípade sa používa akrylový lak, ktorý je určený na drevené aj kamenné povrchy.

Výsledok rozhodne stojí za to.