Schodisko v dome bolo roky pokryté škaredým starým kobercom: Žena vzala fóliu, staré dlaždice a za dva dni ho takto premenila – manžel neveril vlastným očiam!

Táto žena prišla so skvelým nápadom, ako premeniť staré schodisko v dome!

Aj ženy dokážu v oblasti renovácie veľké veci. Táto dáma je toho jasným príkladom. V ich dome bolo staré schodisko so špinavým kobercom doslova päsťou na oko. Pani domu si jedného dňa povedala, že keď bude manžel na pracovnej ceste, pripraví mu prekvapenie. Všetko sama vymyslela a do realizácie zapojila aj šikovné vnučky, ktoré starej mame radi pomohli. Na premenu schodiska využila staré dlaždice, ktoré ležali v pivnici. Jednoducho ich rozbila na drobné kúsky a vymyslela mozaiku pripomínajúcu chodník v parku. Jediné, do čoho žena investovala boli malé biele dlaždice, ktorým deti nazvali „zuby“, farba a lak na drevo. Všetky ostatné potrebné materiály využila z toho, čo mala po ruke. manžel neveril vlastným očiam, čo jeho žena sama dokázala!

Počas úpravy schodov sa našiel priestor aj na vymaľovanie stien.

Schody stali povrchový náter a boli ošetrené ochranným lakom.

Potom prišlo na radu lepenie bielych dlaždíc „zubov“.

Na vytvorenie mozaiky si najskôr vytvorili model schodov z papiera a naplánovali si, ako bude mozaika vyzerať.

Kúsky dlaždíc sa potom nalepili na podložky zo sklolaminátu a tá sa potom nalepila na jednotlivé schody tak, aby vytvorila výslednú mozaiku.

Toto je výsledok

 

Dnes najobľúbenejšie