Manželia kúpili starý a ošarpaný farmársky dom: Trvalo to celý rok, no jeho premena je malým zázrakom!

413 0

„Podaril sa im malý zázrak“ – ak premenu starého farmárskeho domu popisujú aj miestny obyvatelia dedinky neďaleko Budapešti. Noví majitelia sa postarali doslova o zázračnú premenu.

Všetko sa začalo v roku 2007, keď sa manželka vybrala na cyklotúru. Narazila na starý rozpadnutý dom, ktorý už celé desaťročia chátral. Stavba jej okamžite učarovala a onedlho sa na toto miesto vrátila aj s manželom. Rozhodnutie netrvalo dlho, okamžite sa vybrali na miestny úrad a začali vybavovať odkúpenie nehnuteľnosti, ktorej sa obec rada zbavila.

Hneď, ako boli dotiahnuté všetky formality, pustili sa manželia do premeny. Bol to náročný a zdĺhavý proces, no priniesol svoje ovocie. Manželia sa rozhodli zachovať pôvodný ráz domu a na tento účel zrenovovali väčšinu pôvodného nábytku. Po dokončení úprav na samotnej stavby sa manželia pustili aj do revitalizácie okolia. Oživili neďaleké polia, vysadili stromy a rozhodli sa pokračovať v šľapajách pôvodných majiteľov. Presťahovali sa z rušného mesta a dve izby v dome prenajímajú turistom a návštevníkom. V lete si nadšení turisti u nich doma doslova podávajú kľučku. A my sa im vôbec nedivíme, pobyt na tomto mieste má svoje nezameniteľné čaro.

Pred

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Po

Pred

Po

Pred

Po

Pred

Po

Pred

Po

 zdroj: utazzmaskepp

Témy:


Pridajte svoj komentár