Na dôchodok si splnili sen a kúpili starú farmársku chalupu: Keď ju uvideli deti, hneď sa dali do rekonštrukcie – výsledok ako z rozprávky!

Rodičia žili počas celého svojho aktívno života v meste. Keďže obaja pochádzali z dediny, rozhodli sa, že na dôchodok sa na vidiek vrátia a začnú s drobným farmárčením.

Rodičia žili počas celého svojho aktívno života v meste. Keďže obaja pochádzali z dediny, rozhodli sa, že na dôchodok sa na vidiek vrátia a začnú s drobným farmárčením. Pre pár tesne pred šesťdesiatkou sa naskytla výhodná príležitosť – stará farmárka chalupa neďaleko lesa na pokojnom vidieku. Rozhodli sa, že je to pre nich to pravé a chalupu kúpili. Renováciu chceli realizovať postupne, podľa toho, ako im to finančné možnosti umožnia. Keď sa s kúpu pochválili deťom, boli z rozhodnutia nadšené, avšak to ich rýchlo prešlo, keď uvideli starú chalupu s veľkými prasklinami v stene a nevľúdnym interiérom. Okamžite pochopili, že pomalá rekonštrukcia neprichádza do úvahy.

Rodičov požiadali, aby ešte na pár mesiacov počali so sťahovaním a na sklonku leta sa pustili do práce. 3 rodiny a mnohí známi a kamaráti – už o týždeň bol na chalupe hlúčik ľudí odhodlaní pomôcť so splnením veľkého sna. Deti sa rozhodli, že rekonštrukciu dotiahnú do dokonalosti, ako dar na 35 výročie sobáša rodičov. Trvalo to dlhé 4 mesiace, no deň za dňom sa chalúpka menila na skutočnú rozprávku. Zatiaľ čo synovia sa starali najmä o technickú realizáciu a materiál, dcéra sa sústredila na vybavenie interiéru tak, aby bolo pre rodičov praktické , útulné a jednoduché na údržbu, nezabudla na to, že mama zbožňuje svetlé farbu a otec otvorené priestory. Poslednou čerešničkou na torte bola záhrada. A potom, krátko pred Vianocami prišlo k tomu najkrajšiemu, do domu sa konečne mohli nasťahovať šťastní rodičia . Skonštatovali, vďaka svojim deťom sa ešte počas života dostali do raja.

Pred premenou

Po premene

Za skvelý tip na článok ďakujeme Ľubici :-)

foto: reprofoto otthonokesmegoldasok

Dnes najobľúbenejšie