Vdova bývala s deťmi v schátranej chalúpke bez kúpeľne: Miestni sa už nemohli pozerať na tie hrozné podmienky a zakročili, z tej premeny sa vám zatočí hlava!

Len pár kilometrov od našich hraníc, v susednom Poľsku, žije mladá vdova so svojimi deťmi. Smutná situácia by však bola predsalen o trochu znesiteľnejšia, keby žena nebývala s rodinou v polorozpadnutej chalúpke bez kúpeľne. Práve táto hrôzostrašná stavba bola jedným majetkom tejto ženy. Aby sa z problémov nejako dostala, všetok čas trávila v práci a na drobných brigádach, ktoré sa jej podarilo zohnať. Ktovie, ako dlho by tento kolotoč biedy vydržal, keby nenašli dobrí ľudia, ktorí sa rozhodli zakročiť.

Strážny anjel z obchodu

V obchode mala žena kvôli nedostatku financií často hlboko do vrecka, ale našťastie natrafila na veľmi dobrú ženu, vedúcu v obchode, ktorá jej bez váhania dala jedlo a mnohokrát aj navarila pre jej synov. Vedela, v akej situácii sa táto mamička nachádza a preto neváhala zmobilizovať s prosbou o pomoc všetkých ľudí z dediny – napokon, bolo to pomerne jednoduché, keďže všetci chodili do obchodu.

Slovo dalo slovo a ľudia napísali list do televíznej relácie, ktorá pomáhala ľuďom v ťažkej situácií. Televízia bola ochotná pomôcť s jedinou podmienkou – žene poskytnú materiál na opravu domu, musí sa však zhromažidiť dostatok ľudí, ktorí premenu uskutočnia.

Zapojili sa všetci

Nevedno, ako sa tento zázrak podaril, ale v deň začiatku prác bola  pre domom hádam celá dedina. Všetci sa pod vedením majstra pustili do práce hnaní vidinou lepšieho života pre jednu rodinu v núdzi. Po týždni dokázali nemožné, dom, ktorý by ste kedysi zďaleka obišli dnes doslova žiari.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Pred

Po

Pred

Po

Pred

Po

Pred

Po

Pred

Po

Pred

Po