Prekrásne kahance a vence na hroby, ktoré si doma vyrobíte za pár eur! Potrebujete len tieto 3 veci.

Blíži sa čas, kedy spomíname na našich milovaných zosnulých ešte o niečo intenzívnejšie vďaka Sviatku všetkých svätých. Je pekné uctiť si pamiatku tých, ktorí už nie sú medzi nami, zapáliť za nich sviečku, či položiť veniec. Často je to však finančne náročné a kupované vence, či kahance sú zbytočne predražené. A pritom je také jednoduché vyrobiť si ich doma. Zvládne to každý, sú nádherné a nestojí to skoro nič. Poďme si teda ukázať, ako na to.

Na vence potrebujeme:

šišky

lepiacu pištoľ, silné lepidlo alebo tenký drôt

farby alebo dekoračný spej

voliteľné: stuha, iné prírodné materiály ako napríklad šípky, žalude a pod.

Na na výrobu kahanca potrebujeme:

pohár na zaváranie

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

farbu na sklo

voliteľné: papierové šablóny ako napríklad srdiečko, anjelik, kríž

 

Postup na výrobu venca:

Šiškové vence sa dajú vytvoriť viacerými spôsobmi. Jednoduchú verziu vyrobíte tak, že jednoducho spájate šišky tenkým, takmer neviditeľným drôtikom do požadovaného tvaru. Tento postup je vhodnejší pre malé venčeky. Pomedzi šišky môžete potom pripevniť napríklad sušené kvety, šípky, mach, alebo ich môžete kombinovať napríklad s prútím. V tom prípade šišky uväzujte drôtikom na prútený veniec. Fantázii sa medze nekladú.

Touto technikou pomocou drôtika jednoducho vytvoríte aj krásne venčeky okolo kahancov.

Ďalší spôsob ako si vytvoriť krásny šiškový veniec je ten, že budete šišky lepiť na polystyrénový podklad, ktorý kúpite v obchode za pár eur. Dostupné sú rôzne tvary a veľkosti.

Ak máte doma lepiacu pištoľ, šiškový veniec si vytvoríte aj bez podkladu. Stačí len dôkladne zlepiť šišky spolu. Kompletný postup nájdete v tomto videonávode.

Postup na výrobu kahanca:

Výroba kahanca je veľmi jednoduchá a výsledok je naozaj vkusný a originálny. Môžete si vyrobiť kahance v rôznych veľkostiach, farbách, s motívom srdiečka, anjelika, či kríža. Na šablónu použite širokú papierovú lepiacu pásku, ale pokojne aj klasický papier alebo papier na pečenie. Predkreslite si požadovaný motív, vystrihnite a pripevnite na zaváraninový pohár. Následne celý pohár nafarbite farbou na sklo, alebo nastriekajte farebným sprejom.

Beautiful Homemade Candle Holders

Ak chcete mať pohár priesvitný s vytlačeným motívom, do papiera vystrihnite požadovaný tvar a následne nafarbite cez šablónu na sklo iba motív.

Pri výrobe kahanca môžete postupovať podľa tohto videonávodu.

Pozrite si aj ďalšie inšpirácie.

Fotogalerie: Ušetřete a vytvořte si dušičkový věnec sami. Máme návod, jak na to

 

Mindenszentek 2013 - Villa Botanika - Siófok - Reichert Nikolett

Maine Made Pinecone Candleholder

C.b.: I.L.

diy glitter mason jar

Selbst gestaltet aus einer Kirschbaumscheibe dieser stand im Garten meiner Eltern. Morgen am 11.11. ist ihr Todetag. Mein Papa ging am 11.11.15 und meine Mama folgte ihn am 11.11.16 Wir vermissen die beiden Huscheln ganz fürchterlich

Fall Pine Cone Flowers ONE DOZEN on 12-inch stems. | Etsy

mmm

Butterfly Painted Mason Jar Tea Light Candle Holder, butterfly, painted mason jar, candle, tea light candle, lantern, mason jar, gift, cute - MyKingList.com

Christmas Arrangements- Arranjos de natal Christmas Arrangements -#easterflowersarrangements #easyflowersarrangements #flowersarrangementsdiy #flowersarrangementsdrawing #orangeflowersarrangements

 

Uctite si pamiatku zosnulých krásnym venčekom, ktorý si viete vyrobiť aj sami, poprípade si ho viete dať urobiť v každom kvetinárstve. Nechajte sa inšpirovať zbierkou krásnych kytíc v tvare srdiečka alebo v tvare krížika....

Fall Pine Cone Flowers on 12-inch stems. Thanksgiving Decor.

Pinecone flowers in terra cotta pot by Cat

červeno-bílý šiškový věneček s křížkem / Zboží prodejce hanacha | Fler.cz

Dušičkový věneček - S proteou / Zboží prodejce sanvitalka | Fler.cz