Prekrásna zimná dekorácia: Jednoduchý postup z obyčajnej priadze bez použitia lepidla a nepotrebujete vedieť pliesť ani háčkovať!

Efektné a roztomilé snehové vločky sa dajú veľmi ľahko vyrobiť aj z obyčajnej priadze, bez použitia háčika, či lepidla. Nepotrebujete vedieť pliesť, stačí poznať tento jednoduchý postup zo stránky napadovy.blog a pri výrobe vám môžu pomôcť aj deti.

Potrebujeme:

priadzu vybranej farby

pár kartónových prúžkov

nožnice

korálky alebo iné ozdobné prvky

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

hrubšiu niť a ihlu s veľkým okom

Postup:

Ako prvé sa rozhodneme, aké veľké snehové vločky si chceme vyrobiť. Po vyrobení kartónových šablón ich spojíme po 2 kusoch a navinieme na základe rovnakého princípu, ako pri vytváraní brmbolcov.

Počet vrstiev bude však menší. To priamo závisí aj od požadovanej hustoty snehovej vločky.

Pre pohodlie si môžete vopred priadzu natočiť na malé guľôčky. Kartónové šablóny môžete nahradiť aj starými CD, ale potom musíte zväčšiť vnútorný otvor.

Po namotaní požadovanej hrúbky prestrihneme priadzu pozdĺž vonkajšieho okraja kruhu a miernym potlačením šablón od seba prevlečieme niť medzi nimi.

Niť pevne utiahneme a zaviažeme. Narovnáme a pokračujeme v tvorbe vločky.

Teraz rozdelíme priadzu na 8 častí.

Kúsok od stredu vyrobíme z každej z 8 častí zhluk nití, ktoré zviažeme – môžeme použiť aj malé tenké gumičky. Hlavne musia byť zviazané pevne.

V ďalšej fáze rozdelíme jednotlivé pramene na polovicu a opäť zafixujeme.

Potom zostáva už len doplniť dekoratívne prvky, alebo môžeme vločkám nalepiť oči a vytvoriť tak milú dekoráciu do detskej izby.

Po zvládnutí techniky môžete experimentovať aj s počtom prameňov a vytvárať tak zložitejšie vzory. Hlavne nezabúdajte na symetriu a pri zdobení môžete použiť ihlu a niť alebo lepiacu pištoľ.

Môžete použiť zvyšky nití, gombíky, stuhy, korálky. Výsledok v každom prípade poteší a tieto efektné vločky vytvoria v izbe príjemnú zimnú atmosféru.

Ďalšou jednoduchou technikou na vytvorenie zimnej dekorácie, je navíjanie priadze na kartónové šablóny.