Prehnali ste to s alkoholom? Tieto potraviny vás rýchlo postavia na nohy

Včerajší deň sa niesol v znamení bujarých osláv, počas ktorých nechýbal ani alkohol. Týchto 9 potravín vám pomôže rýchlo zmierniť následky popíjania a pomôžu vám vkročiť do nového roku v dobrej kondícii.

Včerajší deň sa niesol v znamení bujarých osláv, počas ktorých nechýbal ani alkohol. Napokon, príchod Nového roka treba poriadne osláviť. Na druhý deň sa však často dostavia nepríjemné následky popíjania, ktoré poznáme ako bolesťou hlavy, žalúdka, návaly nevoľnosti, únavu a celkovú slabosť. Aby neplatilo známe príslovie – Ako na Nový rok, tak po celý rok -, prinášame vám niekoľko tipov, ako sa nepríjemných následkov včerajšej noci zbaviť rýchlo a začať nový rok v dobrej kondícii.

Voda

Pravidlom číslo jedna je prijímať veľké množstvo tekutiny, z čoho najideálnejšou voľbou je obyčajná voda z vodovodu. Alkohol spôsobuje dehydratáciu, ktorá sa prejavuje bolesťami hlavy či pocitmi závrate. Dostatočné množstvo vody vám pomôže bolesť rýchlo zahnať, vráti do organizmu dostatočné množstvo tekutiny a pomôže rýchlo vyplaviť aj posledné zvyšky alkoholu

Citrusy

Najlepšie na rýchle vyliečenie „opice“ sú exotické limetky. Pripravte si nápoj z dvoch lyžičiek čerstvej limetkovej šťavy, trochy medu, niekoľkých lístkov mäty a vody. Úľava by sa mala dostaviť hneď po dopití tohto nápoja. V prípade, že nemáte poruke limetku, postačí aj obyčajný citrón.

Ešte raz med

Hovorí sa, že med je jednou z najúčinnejších zbraní proti alkoholu. A nie je to len povera.

Med dokáže účinne premeniť toxíny na neškodnú kyselinu octovú, s ktorou si naše telo hravo poradí. Vysoký obsah fruktózy dokáže ťažké stavy vyliečiť ako zázračný liek a dokonca, práve med je považovaný za protijed na alkohol.

Zázvor

Zázvor pomôže dať do poriadku alkoholom podráždený žalúdok. Zázvor pôsobí ako silný antioxidant a s pokazeným žalúdkom dokáže hotové zázraky. Pozor však na to, ako ho konzumujete. Skôr, ako by ste sa chystali pochrúmať celý koreň, pripravte si radšej medovo-zázvorový čajík s citrónom, ktorý sa postará o obnovenie správnej funkcie žalúdka a celého tráviaceho traktu.

Banány

Ako sme už spomenuli, alkohol spôsobuje dehydratáciu organizmu. Spolu s tekutinou tak z nášho tepla odchádza aj množstvo vitamínov a živín, vrátane draslíka. Nízka hladina draslíka v našom tele spôsobuje nevoľnosť, nadmernú únavu, bolesť hlavy či kŕče. Najrýchlejší spôsob, ako draslík doplniť, je mať poruke banány. Tie totiž obsahujú vysoké množstvo draslíka a pomôžu nám ho tak rýchlo a chutne doplniť. Veľké množstvo draslíka obsahuje aj špenát.

Vajcia

Alkohol dá naviac zabrať našej pečeni, aj preto by sme jej po prebudení mali venovať špeciálnu starostlivosť. Dajte si na raňajky napríklad varené vajcia s množstvom zeleniny. Do vášho tela tak dostanete množstvo bielkovín, antioxidantov a živín, ktoré pečeni pomôžu rýchlejšie zvládnuť boj so zvyškami alkoholu.

Paradajky

Paradajky obsahujú látku s názvom glutatión. Práve ona je v boji proti alkoholu vynikajúcim pomocníkom, pretože sa postará o jeho rýchle vyplavenie z tela. Okrem toho paradajky obsahujú množstvo vitamínov, ktoré nášmu telu taktiež prospejú.

Cesnak

Počuli ste už babský recept na „poopilecké stavy“ silnú cesnakovú polievku? Skutočne, cesnak patrí medzi potraviny, ktoré by ste po prehýrenej noci mali mať rozhodne doma. Pomôže vám s podráždeným žalúdkom a rýchlo odvedie z tela odpadové látky, ktoré vznikajú pri spracovaní alkoholu v  tele.

Šumivý multivitamín

Alkohol z tela odvádza vitamíny a živiny, ktoré je potrebné čo najskôr doplniť. Dajte si po prebudení napríklad šumivý multivitamín alebo ovocné šťavy. Vyhnite sa však koncentrovaným pomarančovým džúsom a stavte radšej na jablkové alebo brusnicové nápoje.

zdroj: glamourmagazine

 

Pavla

Pavla

Má rada všetko nové, originálne a kreatívne :-)

Dnes najobľúbenejšie