Pred rokmi vyradila z jedálnička jedinú vec. Vďaka tomu v 70-tke vyzerá takto fantasticky!

Tejto žene by 70 rokov nehádal azda nikto. Prezradila, čomu vďačí za svoj vzhľad. Tajomstvo svojho úspechu vidí v tom, že sa takmer pred 30 rokmi vzdala jednej veci v strave.

Niektoré ženy vyzerajú mladšie, než v skutočnosti sú, no vek Austrálčanky Carolyn Hartzovej by ste zaručene neuhádli! Hoci už tento rok v júli oslávi okrúhlu 70-tku, ani trochu na to nevyzerá! Netají sa pritom tým, čomu za svoj atraktívny vzhľad vďačí.

Prestala jesť jedinú vec

Priznáva, že kedysi bola na sladkostiach doslova závislá, teraz sa však už môže pochváliť tým, že celých 28 rokov žije bez cukru. „Najskôr to bolo ťažké, ale som presvedčená, že je to jeden z najdôležitejších dôvodov, ktorým vďačím za to, že sa mi podarilo udržať telo zdravé a vo forme,“ prezradila pre denník Daily Mail. Namiesto bieleho cukru, ktorý mnohí dokonca označujú za „tichý“ zabijak, si však našla šikovnú náhradu!

Carolyn priznáva, že bez zdravej stravy a pohybu by to nešlo.
Carolyn priznáva, že bez zdravej stravy a pohybu by to nešlo. Foto: reprofoto/mirror/sweetlife

Náhrada z prírody

Keď pred takmer tromi desiatkami rokov definitívne vyradila z jedálnička cukor, potrebovala nájsť iné sladidlo, ktoré by bolo zdravšie. Rozhodla sa, že začne používať xylitol a dnes už si ani nevie predstaviť, že by sladila niečím iným, ako brezovým cukrom.

A výsledok? Posúďte sami. Ale vyzerať v 70-tke takto, je azda snom každej ženy!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Carolyn je vzorom pre všetky ženy a je ukážkovým príkladom toho, že aj po 40-tke, kedy už sa kilá zhadzujú ťažšie, netreba strácať nádej. Okrem toho, že sa definitívne rozlúčila s bielym cukrom, však radí ešte niekoľko vecí, ktoré sú pre dobrú postavu podstatné. Zdôrazňuje, že sa snaží mať v každom jedle prítomné bielkoviny, a to najmä v raňajkách. Varuje pred nadmernými porciami a zdôrazňuje dôležitosť pohybu a dostatočného množstva spánku. Okrem toho si dáva veľký pozor aj na silné slnečné lúče a chráni si pokožku krémami na opaľovanie. Navyše, pred spaním sa nikdy nezabudne odlíčiť. V neposlednom rade tvrdí, že pohár by ste mali vidieť skôr poloplný, ako poloprázdny, pretože úlohu tu zohráva aj psychika.

Čo je to ten Xylitol?

Spomínaný xylitol sa často porovnáva so stéviou, no mal by byť ešte zdravší. Ide o prírodné sladidlo, ktoré udržiava nízku a stabilnú hladinu krvného cukru a ak si niekto stráži váhu, je preňho veľkým pomocníkom. Čistý xylitol je kryštalický prášok, ktorý vyzerá aj chutí ako cukor, tam však končí všetko, čo majú spoločné.

Veľkou výhodou je, že sa z neho nepriberá a ani sa jeho zásluhou nekazia zuby, pritom navodzuje pocit sýtosti. Okrem toho odkysľuje organizmus, urýchľuje metabolizmus a napomáha vylučovaniu. Prirodzene sa nachádza sa v mnohých druhoch ovocia a zeleniny, vyrába sa však z kukuričných klasov či dreva, čím si získal aj označenie „drevený cukor“.