Prečo sa preventívne poistiť proti rakovine?

Nikdy nevieme, čo nás v živote stretne, ale už dopredu vieme ovplyvniť viacero vecí. Ak nás stretne niečo pozitívne, to náš život obohatí a dodá veľa energie, ale čo ak nás v živote stretnú aj negatívne zážitky a negatívne životné skúsenosti?

Medzi najnepríjemnejšie a najobávanejšie životné skúsenosti, ktoré zasahujú ľudí a skúšajú ich silu a výdrž, sú aj choroby. Najväčším strašiakom ľudstva je rakovina. Táto choroba si nevyberá, nevieme odkiaľ prišla, kde je, kedy príde, ale vieme, že ani jeden z nás nie je pred ňou chránený. Nepomôže nám to, že sme mladý, alebo zdravý. Že som muž, žena alebo dieťa.

Ona len príde a je. A my sme tí, ktorý s ňou musia bojovať. Bojovať, poraziť a vyhrať. Stojí to nielen veľa úsilia, ale boj s touto chorobou je aj finančné náročný. Prichádzame nielen o silu, ale aj náš príjem sa zníži a to hlavne vtedy, keď peniaze naozaj potrebujeme. Lepšia liečba, lepšie lieky, zdravšia strava,…

Nie je nič horšie ako nebyť pripravený. A keďže každý z nás chce byť pripravený a mať boj s touto chorobou aspoň trochu v rukách, sú tu poisťovne, ktoré nám ponúkajú finančnú pomoc. Ale ak nás choroba zastihne nepripravených, už nám môžu pomôcť len naši blízky. A chceme, aby kvôli nám prišli o všetky peniaze a úspory? Dali nám to posledné, čo majú?

My na to musíme myslieť už skôr. Skôr zabezpečiť seba a rodinu. Áno práve teraz, keď sme zdravý a na žiadnu chorobu nás nenapadne ani myslieť. Teraz nám riziko rakoviny poistí väčšina poisťovní bez nejakých výluk a obmedzení. Ale ak už aj máme nejaké zdravotné problémy, každá poisťovňa sa na človeka a jeho zdravotný stav pozerá individuálne a zhodnotí, aké riziko je ochotná prijať.

Nemusíme mať strach, ak už aj máme nejaký zdravotný problém, poisťovňa nám riziko rakoviny môže poistiť. A my budeme mať istotu, že ak bude potrebné, poistné plnenie nám v najťažšom období života pomôže. Pomôže v boji s rakovinou a uľahčí život aj naším najdrahším.