Kaderníčka mi poradila, aby som si do šampónu v zime pridala aj trochu cukru. Nikdy by som neverila, že to môže mať taký úžasný efekt!

Cukor v šampóne zmení vaše vlasy na nepoznanie.

Odporúčaní, čo všetko by sme si mali aplikovať na vlasy, aby boli pevné a zdravé, nájdete na internete neúrekom. Avšak rada by som sa s vami podelilo o trik, o ktorom mi povedala moja kaderníčka. A hoci znie na prvé počutie bláznivo, naozaj funguje! Kaderníčka mi poradila, aby som si pridala kryštálový cukor do šampónu.

Doprajte pokožke cukrový peeling

To, že pokožke je potrebné čas od času dopriať peeling, nie je prevratné zistenie. Ale ak peeling potrebuje pokožka na iných častiach tela, prečo by to nemala potrebovať aj pokožka na hlave? Odumreté bunky predsa máme aj tam.

Ako na to?

Zmiešajte v miske trochu šampóna veľkosti lieskového orieška s polievkovou lyžicou bežného kryštálového cukru. Navlhčite vlasy a naneste naň pripravenú zmes. Poriadne premasírujte pokožku hlavy. Kryštály cukru sa čoskoro rozpustia. Nebojte sa, cukor nezanecháva žiadne zvyšky, vaše vlasy sa nezlepia.

Prečo to nerobiť často?

Peelingovať si hlavu však netreba príliš často. Inak by ste totiž mohli stratiť prirodzené pH vašej pokožky. Peeling stačí aplikovať v zimných mesiacoch, kedy naše vlasy a pokožka dostávajú zobrať pod vplyvom teplotných zmien. Aj v zime však stačí peelinogvať iba počas každého piateho umývania vlasov.

Výsledky už po niekoľkých dňoch

Ohromujúce výsledky sa dostavia veľmi rýchlo – už po zhruba troch týždňoch. Vaše vlasy budú objemnejšie, lesklejšie, mákšie a vzdušnejšie.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.