Prečo je dobré spojiť dva prsty na nohe páskou? Možno budete prekvapení!

Vyzerá to skutočne čudne a povieme vám pravdu, týmto zvláštnym nápadom sme boli zaskočení rovnako, ako vy. Podľa všetkého však môže ísť o skutočne veľkú pomoc pre vaše nohy.

Vyzerá to skutočne čudne a povieme vám pravdu, týmto zvláštnym nápadom sme boli zaskočení rovnako, ako vy. Podľa všetkého však môže ísť o skutočne veľkú pomoc pre vaše nohy. Prečítajte si 14 tipov, za ktoré sa vám vaše nohy aj topánky poďakujú!

Zubná pasta – skvelý čistič tenisiek

embeddedIMG_shoecleaningandcomfort_850px_1-600x600

Zubná pasta má mnoho skvelých využití a jedným z nich je aj navrátenie žiarovo bielej farby vašim teniskám. Naneste pastu na starú zubnú kefku a vyčistite škvrny a zošednuté miesta na bielej gumenej podrážke tenisiek. Nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom zotrite navlhčenou handričkou.

Olivový olej

Namiesto kupovaných prípravkou na leštenie topánok, dajte pre zmenu šancu olivovému oleju. Práve olivový olej totiž dodá vašej obuvi neprekonateľný lesk a zároveň jemne ošetrí jej povrch. Bez použitia chemikálií tak hravo ošetríte a vyleštíte nielen obuv, ale aj kabelky či iné kožené výrobky.

Zbavte topánky zápachu pomocou domácich trikov

embeddedIMG_shoecleaningandcomfort_850px_31-600x600

Pôvodcom zápachu v topánkach sú baktérie. Aby ste zápach rýchlo odstránili, pomôžu vám nenápadný pomocníci z kuchyne – ocot a jedlá sóda. Stačí, ak do topánok nasypete trochu jedlej sódy a necháte pôsobiť cez noc. Ráno sódu z topánok jednoducho vytraste von. V prípade octu ho stačí nastriekať do vnútra topánky a nechajte uschnúť.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Pilník pomôže so škvrnami na topánkach

Táto pomôcka pre krásne nechty je skvelá aj pri starostlivosti o topánky – konkrétne o tie so semišovým povrchom. Ak sa pasujete so škvrnami – či už suchými alebo mokrými – najskôr sa ich pokúste odstrániť vlhkou handričkou. Ak to nepomáha, použite pilník, alebo jemný brúsny papier.

Doprajte teniskám kúpeľ v octe

embeddedIMG_shoecleaningandcomfort_850px_5-600x600

Ako sme si spomenuli skôr, ocot je vynikajúci na odstránenie pachov rôzneho pôvodu a za to vďačí svojej kyslosti. Keď príde do styku s pachmi, dokáže ich rýchlo neutralizovať. Pre odstránenie nepríjemného zápachu namočte tenisky do roztoku octu a vody tak, aby boli tenisky v roztoku celkom ponorené. Použite 2 šálky octu na 7,5 l vody. Nechajte chvíľu pôsobiť, potom opláchnite vodou a nechajte vysušiť.

Topánky rozžiari a ochráni vazelína

Slávnostné lesklé topánky z kože vyzerajú úžasné – ale len vtedy, keď sú perfektne čisté a žiarivé. Ak nemáte poruke leštidlo z obchodu, skvele vám poslúži obyčajná vazelína. Naneste ju na povrch topánok rovnako ako bežný prostriedok na leštenie. Vazelína navyše vytvorí na povrchu topánok ochranný film, vďaka ktorému vydržia lesklé a krásne aj v nepriaznivom počasí.

Tlačia vás topánky? Pomôže jednoduchý trik

Vrecká s vodou a mráz

Zaručeným spôsobom, ako roztiahnuť lodičky je vziať dve uzatvárateľné plastové vrecká, naplniť ich do ¼ vodou a vložiť do vnútra topánok. Topánky potom vložíme do mrazničky a počkáme, kým voda zamrzne. Potom vyberieme, necháme 20 minút v teple, vrecká opatrne odstránime a topánky utrieme dosucha. Táto metóda dokáže topánky roztiahnuť na miestach, na ktorých nás počas chôdze najviac tlačia a omínajú.

The YouTube ID of Video is invalid.

Tipy starých mám

Ďalším skvelým tipom, ktorý koniec koncov poznali už naše staré mamy, je poprechádzať sa v topánkach v mokrých ponožkách, alebo potrieť miesta, ktoré nás tlačia alkoholom. Pomôžu tiež mokré utierky, ktoré vložíme do vnútra topánok.

Najrýchlejšia metóda

embeddedIMG_shoecleaningandcomfort_850px_8-600x600

Navlečte si na nohy hrubšie ponožky a obujte si topánky, ktoré vás tlačia. Vezmite fén a niekoľko minút nechajte prúdiť na problematické časti teplý vzduch (počas tohto času hýbte vo vnútri topánok prstami – pomôže to topánky lepšie roztiahnuť do požadovanej veľkosti). Potom si ponožky vyzujte a vyskúšajte si topánky, mali by sedieť ako uliate. V prípade potreby postup opakujte.

Ako urobiť z obyčajných topánok nepremokavé už o 2 minúty?

Chodiť v mokrých topánkach nie je žiadna výhra. Ak nemáte doma topánky s nepremokavým povrchom, poradíme vám jednoduchý trik, vďaka ktorému môžete bez obáv vykročiť do dažďa už o 2 minúty. Stačí na to obyčajná sviečka, ktorou potierame celý povrch topánok, aby sa vosk dostal na každé miesto. Potom povrch topánok jednoducho vysušíme fénom a máme hotovo. Naše topánky sú teraz nepremokavé.

Doprajte nohám po náročnom dni dokonalý wellness

embeddedIMG_shoecleaningandcomfort_850px_14-600x600

Namočte si na 20 minút nohy do zeleného alebo čierneho čaju. Táto príjemná kúra pomôže rýchlo vyliečiť pľuzgiere, drobné odreniny a na unavené nohy pôsobí ako balzam. Vynikajúci je tiež gél z Aloe vera, ktorý rýchlo upokojí bolestivé pľuzgiere a odstráni začervenanie.

Aby sa vám nešmýkalo

Táto nepríjemnosť hrozí najmä v prípade nových topánok na vysokých opätkoch a hladkého povrchu akým je napríklad dlažba. Aby ste sa vyhli prípadnému úrazu, prejdite si po podrážke brúsnym papierom, aby ste vytvorili drsnejší povrch.

Ako zabrániť tvorbe pľuzgierov?

embeddedIMG_shoecleaningandcomfort_850px_11-600x600

Riešenie je jednoduché, postačí vám obyčajný číry gélový dezodorant. Jednoducho ním prejdite po najproblematickejších miestach a zabránite tak nepríjemnému trenou pokožky o topánku.

Zlepené prsty

embeddedIMG_shoecleaningandcomfort_850px_12-600x600

Táto metóda sa týka sa týka predovšetkým žien, ktoré nosia topánky na vysokom podpätku. Pri chôdzi v takýchto topánkach je vyvíjaný neprirodzene veľký tlak na prednú časť nohy. Tento tlak je vyšší v prípade nových topánok a topánok s príliš tvrdou podrážkou. Výsledkom celodenného chodenia v takejto obuvi sú opuchy, kŕče v chodidlách a samozrejme aj bolesť. Za to môže nerv, ktorý je pri chôdzi na opätkoch veľmi zaťažovaný  a spôsobuje, že  pociťujeme bolesť. Účinnou pomocou, ako bolesti zabrániť,  je zamedziť tlaku, ktorý je na tento nerv vyvíjaný a to jednoducho tak, že spojíte dva prsty na nohe lepiacu pásku (ideálne lekársku pásku z lekárne). Môžete spojiť druhý a tretí, alebo tretí a štvrtý prst. To spôsobí, že bolesť pôsobiaci nerv „oddelíte“ a bolesť z vysokých opäťkov je razom fuč. Hoci to môže znieť zvláštne, minimálne to stojí za pokus, čo poviete?

zdroj: littlethings