Prečo čoraz viac ľudí uprednostňuje sprchovanie?

Sprchovanie či kúpeľ patria k tým najpríjemnejším činnostiam, ktorým sa venujeme deň čo deň. Milujú to muži i ženy, no zážitok mimoriadne ovplyvní aj to, akú sprchu vlastníte a v čom sa sprchujete. Či vo vani, v sprchovom kúte, alebo v boxe. Našťastie, ponuka je široká a vďaka tomu sa sprchovanie či kúpanie mení na božský zážitok.

Kým niekto zbožňuje vaňu a horúci kúpeľ, iný si vystačí so sprchovým kútom či boxom. Nepotrebuje dlhý kúpeľ alebo len šetrí miesto. Ako sa hovorí – koľko ľudí, toľko chutí. Moderné boxy však obsahujú toľko skvelých funkcií, že prenikajú do čoraz väčšieho počtu domácností. Podobnú dilemu riešia aj Eva a Katka, dve kamarátky a susedky, ktoré si nevedia dať rady, no zhodou okolností potrebujú obe akútne zmeny vo svojich kúpeľniach.

„Minule sme boli s mužom obzerať sprchové boxy, ale mali taký výber, že to jednoducho bolo také ťažké, že sme domov odišli naprázdno,“ sťažovala sa Eva. Katka tiež patrí k tým, ktorí preferujú sprchu pred vaňou. Deti už odrástli a jej ako staršej žene sa už ťažšie lezie do vane, takže by sa jej chcela zbaliť. Vaňu už roky používa výlučne na sprchovanie aj jej muž, takže box namiesto vane ocenia obaja. Efektný sprchový box by bol preto pre oboch praktickejší. No ako sa v tom všetkom vyznať a vybrať si dobre?

Kamarátky Eva s Katkou majú pravdu. Výber je naozaj široký a sprchové kúty či boxy také krásne. No vybrať si spomedzi nich nemusí byť také ťažké, ako si ony myslia. Vecou, na ktorej záleží najviac, je cena. Samozrejme, pokiaľ nepatríte medzi ľudí, pre ktorých vôbec nie je smerodajná, pretože si môžu dovoliť aj drahšie varianty. Pri sprchových boxoch totiž platí, že sú aj drahšie, no aj cenovo dostupnejšie. Samozrejme, s tým však súvisia aj rôzne funkcie, ktorými disponujú. Sprchové boxy sú však veľmi praktické. Sú to samostatné kabínky určené na okamžitú inštaláciu. Netreba kvôli tomu obkladať roh kúpeľne, nič rekonštruovať ani murovať, jednoducho, o nič sa starať. Okrem toho sa boxy hodia do každej kúpeľne. Dajú sa objednať aj cez internet, pričom doba dodania je veľmi rýchla. Praktická je tiež možnosť pokojne si ich poobzerať a porovnať v pohodlí domova.

Pre tých, ktorí chcú mať zo sprchovania ešte väčší zážitok, sú výbornou voľbou masážne sprchovacie boxy. Presne o takom uvažuje Eva. „To osvetlenie a hlavne masážne trysky! A predstav si, že to má aj rádio,“ rozplývala sa pred kamarátkou. Už len vybrať si ten správny, zvlášť, keď sú na internete na ne také obrovské zľavy. Katka odporúča využiť zľavu, nevybrať si ten najlacnejší, ale zároveň taký, ktorý Evinej rodine nezruinuje rozpočet. Tiež musí myslieť na to, aby sa jej hodil do kúpeľne aj farebne. Eva pritom má v kúpeľni sprchový box, no sú na ňom pokazené sprchové dvere a je aj starý. Preto nechce investovať do opravy či nových dverí, ale do nového sprchového boxu, samozrejme, masážneho. Eva pritom robí dobre, pretože masážny box predstavuje pre telo benefity a veľké zvýšenie komfortu pri sprchovaní. Tí, ktorí ho majú, tvrdia, že je to oveľa lepšie ako vaňa a radšej oželejú kúpeľ, len, aby sa mohli sprchovať v masážnom boxe. „A presne to chcem zažiť aj ja,“ tvrdí Eva.

To však stále nie je všetko, čo musia kamarátky vo svojich domácnostiach riešiť. Ďalšiu dilemu predstavuje, tentoraz v Katkinej kúpeľni i kuchyni, pokazená batéria. Ale opäť – kto si v tom má vybrať? Termostatické, podoomietkové, umývadlové alebo drezové batérie? V tomto prípade skôr asi zaváži cena, pretože prioritou je nový sprchový box. Nepotrebuje však masážny ako Eva, má už svoje roky a peniaze radšej dáva vnúčatám. Práve tie jej pomáhajú s výberom na internete. Naopak, Eva je mladšia a internet používa denne, takže sa viac vyzná. Kamarátky sa však rozhodli, že si pozrú ponuku sprchových boxov pozorne. Veď ako sa hovorí – viac hláv, viac rozumu. Muži im do toho nerozprávajú, nechávajú to na ženách. A skutočne, podarilo sa im vybrať sprchové boxy podľa ich predstáv. Eve čoskoro dorazí domov masážny s vysokou vaničkou za 444 eur. Katka si vybrala box, ktorý je presne o sto eur lacnejší. Nikdy by nepovedala, že nákup cez internet je taký zábavný a jednoduchý.

Foto: pixabay

Picture of Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie