Prečo citrón a škorica patria k sebe? Budete prekvapení, čo spolu dokážu!

Citrón a škorica dokážu skutočné zázraky. Toto dokážu, keď ich ich spojíte.

Citrón je ovocie, ktoré určite nechýba ani vo vašej kuchyni. Tento kyslý zázrak nazývaný aj indické jablko má mnoho skvelých využití a to nielen v kuchyni. Dokáže účinne pomôcť pri čistením domácnosti a dokonca sme sa už presvedčili o tom, ako dokáže pomôcť napríklad aj s problémom popraskanej a suchej kože na pätách. Ak však citrón spojíte s úžasne voňavým korením – škoricou, začnú sa diať skutočné divy. Tieto dve suroviny z prírody k sebe skvele pasujú a maximalizujú navzájom svoje pozitívne účinky. Toto všetko dokážu:

Pomôžu pri akné

Čajovú lyžičku mletej škorice zmiešajte s niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy tak, aby ste získali konzistenciu pasty. Táto pasta má silné antibakteriálne účinky a postihnuté oblasti vysuší a účinne ošetrí. Naneste na problematické miesta nechajte pôsobiť 15 minút. Potom umyte vodou, alebo vývarom z harmančeka.

Artritída

Citrón a škorica dokážu spoločne zmierniť bolestivé príznaky artritídy. Aby ste si uľahčili každodenný život s týmto ochorením, začnite každý deň nápojom pripraveným z jednej lyžičky medu, jednej lyžičky mletej škorice a plátku citróna. Tento nápoj vypite každé ráno na lačný žalúdok.

Skvelé na chudnutie

1 (1)

Ak potrebujete schudnúť, nie je nutné siahať po umelých prostriedkoch. Skvelou náhradou za chémie je citrón a škorica. Citrónová šťava je vynikajúci spaľovač tukov a škorica podporuje metabolické procesy. Spolu tvoria vynikajúci prírodný prostriedok, ktorý pomôže pri zdravej redukcii hmotnosti – samozrejme ideálne v kombinácii s dostatkom pohybu a správnou životosprávou.

Kašeľ a prechladnutie

Citrónová šťava je vynikajúce antiseptikum a škorica bojuje s infekciami a vírusmi. Kombinácia týchto dvoch surovín je perfektným nástrojom proti nachladnutia a chrípke. Ak budete pri liečbe používať tieto dve látky, postavíte sa na nohy v plnej sile omnoho skôr.

...

Do šálky svojho obľúbeného bylinkového čaju pridajte aj jednu 1/2 čajovej lyžičky škorice a jednu čajovú lyžičku medu. Dávajte však pozor, aby čaj nebol pri pridávaní ingrediencií horúci.

Pre krásu

Ak chcete byť stále krásna nepotrebujete míňať mnoho peňazí na kozmetické prípravky. Tú pravú krásu nájdete v prírode. Vrásky a ďalšie stopy starnutia na pokožku pomôžu odstrániť citrón a škorica. Zmiešajte jednu čajovú lyžičku rakytníkového oleja s niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy a jednou lyžičkou mletej škorice. Zmiešajte a zmes ľahko vmasírujte na tvár a nechajte pôsobiť minút. Potom zotrite bylinným odvarom. Túto masku opakujte 2x týždenne. Nezabudnite túto metódu spojiť s ďalšou veľmi účinnou procedúrou pre krásu – dostatočným spánok.