Pre všetkých šoférov: Toto vám počas zimných mesiacov ušetrí čas, stres aj zbytočné komplikácie!

Mrazivé počasie je každodennou realitou. Toto sa hodí každému šoférovi.

Mrazivé počasie dáva našim vozidlám poriadne zabrať. Oplatí sa mať poruke vždy nejaký dobrý trik, ktorý pomôže prekonať nepríjemné nástrahy zimného počasia. Tieto triky vám ušetria drahocenný čas aj mnohé komplikácie. Oplatí sa poznať ich.

Ako na zamrznuté sklo?

Zmiešajte ocot s vodou v pomere 3:1 a túto zmes nastriekajte na zamrznuté okno. Ďalším riešením je použiť zmes dnetaruovaného liehu a vody (1/3 šálky vody a 2/3 šálky vody). Nastriekajte na čelné sklo a o pár minút máte po probléme.

Antibakteriálny gél na ruky pomôže s kľúčom

V zime sa môže ľahko stať, že zámky na aute namrznú a pri otváraní sa kľúč zasekne vo vnútri. Aby ste tejto nepríjemnosti zabránili, potrite kľúč pred odomknutím vozidla trochou antibakteriálneho gélu. Alkohol a zložky, ktoré gél obsahuje rozpustia sneh a ľad vo vnútri zámku. Rovnako môžete do zamrznutého zámku nastriekať trochu spreju WD-40.

Pena na holenie proti zahmlenému sklu

...

Pri problémoch so zahmleným čelným sklom vám pomôže plechovka najlacnejšej peny na holenie. Potrite čelné sklo zvnútra trochou peny na holenie a utrite dosucha. Máte istotu, že čelné sklo sa počas jazdy nebude zahmlievať.

Ako na zamrznuté dvere?

Ak majú v noci doraziť silné mrazy hrozí, že sa vám ráno nebudú dať otvoriť dvere na aute, kedže počas noci primrznú. Aby ste tomu zabránili použite nepriľnavý sprej na pečenie. Gumené časti dverí postriekajte sprejom a utrite dosucha. Sprej pôsobí ako mazivo, takže ľad sa na týchto miestach neudrží.

Aby ste nezapadli

Ak máte náhon na zadných kolesách, v zime môžete na zamrznutej vozovke problém, predovšetkým pokiaľ ide o stúpanie do kopca. Aby ste zlepšili situáciu svojho vozidla, noste v kufri auta záťaž(napríklad 15 kilogramové vrecko s pieskom alebo iné závažie).

Vyrobte si vlastnú nemrznúcu zmes do ostrekovačov

Nemrznúcu zmes nemusíte kupovať, pohodlne si ju vyrobíte aj doma. Naplňte väčšiu nádobu 3 litrami vody. Pridajte 1 lyžicu saponátu, ½ šálky octu a niekoľko kvapiek potravinárskeho farbiva . Následne pridajte Isopropyl alkohol. Nechajte túto zmes na skúšku počas mrznúcej noci vonku. Ak predsa zamŕza, pridajte viacej alkoholu. Následnej pridajte do ostrekovačov.

Ako predísť zamrznutým spätným zrkadlám

Na noc zabaľte zrkadlo do igelitového vrecka a upevnite gumičkou. Ráno máte o starosť menej.

Zaparkujte svoje auto smerom na východ

Počas parkovania auta ho ideálne zaparkujte tak, aby smerovalo na východ. Keď bude ráno vychádzať slnko, sneh a ľad na aute sa bude rýchlejšie topiť.

Ako predísť zamrznutým svetlometom

Svetlomety dôkladne vyčistite a utrite dosucha. Naneste na suchý povrch tenkú vrstvu vosku. Tento spôsob ochrany pred pred zamrznutím vydrží niekoľko týždňov.

Ak uviaznete v snehovej pasci

V zimných mesiacoch je dobré mať v aute vrecko steliva pre mačky. Ak ho dáte do ponožky, pevne zavriete a preložíte na prístrojovú dosku blízko čelného skla, zabránite jeho zahmlievaniu. V prípade, že vaše auto zapadne v snehu, nasypte pod uviaznuté kolesá stelivo. Uvidíte, že sa z tejto situácie dostanete omnoho rýchlejšie.