Pozoruhodné triky, ako predĺžiť a rozšíriť vaše obľúbené kúsky oblečenia: Budú vyzerať lepšie, ako predtým!

Ak je vám oblečenie malé, alebo ho jednoducho zmeniť a upraviť, tieto tipy sa vám určite hodia. Dokonca, väčšinu z nich zvládnete aj bez skúseností do šitím.

Ak je vám oblečenie malé, alebo ho jednoducho zmeniť a upraviť, tieto tipy sa vám určite hodia. Dokonca, väčšinu z nich zvládnete aj bez skúseností do šitím.

1. Ako rozšíriť rukávy? Použite dva pásy látky – môžete zvoliť kontrast alebo tón v tóne. Rukávy jednoducho rozstrihneme a po celej dĺžke všijeme novú látku. Výsledok vyzerá krásne!

2. Ako rozšíriť bočné strany. Vystrihnite 2 trojuholníky látky a všijete podľa toho, ktorým smerom sa má oblečenie rozširovať – smerom nahor alebo naopak nadol.

3. Kontrastná farba a látka vám pomôže vytvoriť veľmi zaujímavé motívy.

...

4. Obľúbené blúzky alebo košele získajú na vzdušnosti a kráse, ak na vytvoríte odhalený chrbát, alebo na zadnú stranu našijete priesvitnú čipku.

5. Ak chcete oživiť vaše staré džínsy, ktoré sú vám po rokoch malé, vyskúšajte ich na bokoch zväčšiť pomocou našitia látky podobne, ako v prípade topov.

6. Ak obľúbené nohavice nezapnete v horných partiách, pomôže kus elastickej látky šikovne všitý do oblasti pása. V tomto prípade odporúčame zvoliť nie kontrastné a výrazné, ale čo najnenápadnejšie kúsky látky.

7. Šikovný nápad ako oživiť staré šaty.

Nápady, ako rozšíriť oblečenie

1. Krásny a veľmi trendy nápad, ako predĺžiť sukne a šaty – spodný lem z inej látky.

2. Veľmi žensky a rafinovane pôsobí aj kus priesvitnej látky všitý medzi strednú a spodnú časť látky.

3. Pár trikov ako upraviť staré a roztrhané nohavice. Takto z nich vykúzlite celkom nový kúsok.

4. Staré svetre a košele oživíte pomocou čipky.

5. Staňte sa svojím vlastným návrhárom. Vytvárajte nové, atraktívne kombinácie, ktoré nemá nikto iný.